Szczecin jest znowu „Przyjaznym brzegiem”

Szczecin po raz kolejny został wyróżniony w prestiżowym konkursie PTTK „Przyjaznego Brzegu”. Do stolicy Pomorza Zachodniego trafił jeden z trzech Laurów z okazji XV-lecia Konkursu Nagrody Przyjaznego Brzegu.

Wręczenie nagród w konkursie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Przyjazny Brzeg” odbyło się podczas tegorocznej 31. edycji Targów Wiatr i Woda w Warszawie. Wśród nagrodzonych znalazło się też miasto Szczecin.

W związku z rocznicową, XV edycją konkursu, wśród Nagród znalazły się specjalne trzy „Laury XV-lecia Konkursu Nagrody Przyjaznego Brzegu”, jako dowód uznania za wieloletnie konsekwentne działania na rzecz promocji krajowej turystyki wodnej. Właśnie jednym z tych „Laurów” uhonorowano „Miasto Szczecin – za konsekwencję w otwieraniu Polski na morze”. Nagrodę dla Szczecina odebrał Jerzy Raducha, wicedyrektor ds. organizacji imprez i współpracy międzynarodowej z Centrum Żeglarskiego.

– Bardzo nam miło, że Szczecin po raz kolejny został dostrzeżony, zwłaszcza przy okazji jubileuszowej, bo XV edycji konkursu – mówi Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. –  Laur jest dla nas wyróżnieniem i nagrodą za dotychczasową pracę a także ogromną motywacją do dalszych działań i kontynuacji morskich projektów.

Rok temu „Przyjaznym Brzegiem” Szczecin został nagrodzony za doskonałe przygotowanie i organizację III finału The Tall Ships Races 2017.

Pozostaw komentarz