Szczepkowska, Frej, hołd dla Armstronga i doskonałe wykłady – bogaty w wydarzenia marzec w Starej Rzeźni

Sezon wiosenny Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia rozpoczyna się niezwykle bogatym harmonogramem wydarzeń. Kilka koncertów i wystaw, cykliczne spotkania, turniej taneczny, uznane nazwiska i osoby, które dopiero debiutują na scenie muzycznej – na te wszystkie inicjatywy zaprosimy w najbliższych tygodniach.

– Ostatnie miesiące były dla naszej instytucji bardzo dobre. Spektakle teatralne raz po raz gromadziły komplet publiczności, a styczniowe koncerty również w większości były wyprzedane. W marcu zaprosimy Państwa na wspaniały monodram Joanny Szczepkowskiej czy na koncert europejskiej gwiazdy jazzu, która oddaje właśnie muzyczny hołd Louisowi Armstrongowi. Właściwie już wyprzedały się bilety na koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Żukowskiego, a w drugiej połowie marca na Łasztowni odbędzie się MAD JAM czyli zawody tańca nowoczesnego, które zgromadzą najlepszych zawodników z całej Polski – zapowiada Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Marzec jest dla nas ważnym miesiącem nie tylko ze względu na rozpoczęcie sezonu letniego, ale i na urodziny Starej Rzeźni. Pod koniec marca obchodzić będziemy czwarte urodziny. To dowód na to, że nasza instytucja na stałe wpisała się na kulturalną mapę Szczecina. Stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej, staramy się organizować ciekawe wydarzenia, koncerty, wystawy. Mamy nadzieję, że mnogość intersujących nazwisk i wydarzeń wiosną przyciągnie tłum ludzi nie tylko na bulwary, ale i do naszego centrum – dodaje Patryk Walczak.

Wystawy i spektakle

Po doskonale przyjętej wystawie Romualda Górczewskiego, która w lutym dominowała na ścianach Galerii Szczecińskiej, już 2 marca będzie mieć miejsce wernisaż wystawy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Szczecin 2020. Przed nami prezentacja doskonałej sztuki współczesnej autorstwa szczecińskich artystów: – Sobotnie wydarzenie to wystawa interdyscyplinarna z zakresu sztuk wizualnych. Obok siebie zostaną zaprezentowane rzeźba, fotografia, plakat, video-art oraz instalacja. Swoje prace przedstawią Grzegorz Szponar, Witold Maćków, Martin Derbyshire, Gary Stewart, Piotr Medyna i Jacek Cypryjański – mówi Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

W poniedziałek 4 marca zaprosimy na wydarzenie miesiąca! W swoim autorskim monodramie na naszej scenie zaprezentuje się prawdziwa legenda polskiego teatru i kina – Joanna Szczepkowska. Odważna, charyzmatyczna, energetyczna, bezkompromisowa – taka jest artystka i taka jest… „Goła baba” czyli spektakl, który będziemy mogli zobaczyć. Aż pięć razy w marcu zobaczymy spektakl „Wszystko o mężczyznach” – największy teatralny przebój w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Każde przedstawienie gromadzi komplet publiczności, co jest dla niego najlepszą recenzją. Na sztukę zapraszamy 15, 16 i 29 marca. Pod koniec miesiąca kolejny raz będziemy mogli zobaczyć także spektakl „Morfina 0.05” czyli brawurowy i pełen emocji monodram Marka Żerańskiego.

Przebojem może być także wystawa uwielbianej Marty Frej – autorki doskonałych memów, które trafnie opisują rzeczywistość. Bawi, budzi kontrowersje, jedno jest pewne, jej dzieła nie przechodzą bez echa. Podczas spotkania na Łasztowni Marta Frej pokaże najnowszy projekt  JESTEM SILNA BO… oraz pokaże i opowie o pracy nad książką „Brakująca połowa dziejów” Anny Kowalczyk, którą ilustrowała.

Miesiąc pełen koncertów

Marzec będzie w Starej Rzeźni miesiącem bogatym w wydarzenia muzyczne. Zaczniemy 8 marca koncertem Agaty Karczewskiej, młodej artystki, której pierwsze kroki na scenie muzycznej zapowiadają obiecującą karierę. Dzień później Dominik Good, młody chłopak z dojrzałym głosem i głębokimi interpretacjami utworów m.in. Jessie Ware czy Toma Odella.

10 marca muzyczne wydarzenie marca – Troy Anderson, wybitny jazzman, który bez problemu wyprzedaje sale muzyczne w całej Europie podczas swojej polskiej trasy koncertowe odwiedzi Szczecin i zagra dwa koncerty. Wydarzenie „Tribute to Louis Armstrong” to poruszający, muzyczny hołd artysty dla legendy jazzu: – Troy „Satchmo” Anderson to wokalista i trębacz z Florydy, wierna kopia Louisa Armstronga, który nie tylko gra i śpiewa tak jak legendarny oryginał, ale jeszcze w dodatku jest do niego łudząco podobny.  Koncert „Tribute to Louis Armstrong” jest podróżą w czasie i przestrzeni – widzowie czują się tak, jakby nagle znaleźli się kilkadziesiąt lat temu w jakimś zadymionym klubie jazzowym, gdzieś w Nowym Orleanie, Chicago, czy Nowym Jorku – zapowiada Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

21 marca – kolejny już raz – usłyszymy „Ballady na dwa serca” w wykonaniu uwielbianych: Dominiki Koryckiej i Andrzeja Żukowskiego. Duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej. Na koncert zostały już ostatnie bilety. W ostatni dzień marca na naszej scenie kobiecy band „FeelHormones Band”, którego liderką jest aktorka Sylwia Różycka.

Co jeszcze?

Zawody Taneczne MAD JAM odbędą się 23 marca – więcej o tym wydarzeniu powiemy już wkrótce. W marcu do Starej Rzeźni powrócą także uwielbiane przez naszych gości wykłady: 12 marca o 18.00 coach Małgorzata Krawczak, marcowe spotkanie nosi tytuł: „Szlakiem potrzeb, czyli jak żyć by nie egzystować.”. Tydzień później prof. Jacek Rudnicki z wykładem „Medycyna kosmiczna”. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia! Już wkrótce szeroka informacja o tym co będzie działo się na Łasztowni w całym sezonie wiosennym.

 

Pozostaw komentarz