Wystawa stowarzyszenia Szczecin 2020 od soboty w Starej Rzeźni

2 marca 2019 o godzinie 19.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie mieć miejsce pierwszej z trzech planowanych w tym miesiącu wystaw. Stowarzyszenie zrzeszająca miejskich twórców „Szczecin 2020” zaprasza na autorską prezentacje, na której nie zabraknie sztuk wizualnych, rzeźby czy plakatów. Wernisaż uświetnią występy zespołów muzycznych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Stowarzyszenie Szczecin 2020 zostało założone przez grupę przyjaciół w celu promocji sztuki nowoczesnej. Organizowane wystawy promują szczecińskich artystów, ale jest również przedstawiciel tak odległego miejsca jak Pekin.  Najbliższe wydarzenie będzie wystawą interdyscyplinarną z zakresu sztuk wizualnych. Obok siebie zostaną zaprezentowane: rzeźba, plakat, fotografia ale również videoart i instalacja. Swoje prace przedstawią: Przemek Biryło, Jacek Cypryjański, Martin Derbyshire, Witold Maćków, Piotr Medyna, Gary Stewart, Grzegorz Szponar.

Wystawa organizowana przez Stowarzyszenie 2020 odbywa się już szósty raz poprzednie miały miejsce w tak niezwykłych lokalizacjach jak Wieża Bismarcka, Jacht Klub AZS nad jeziorem Dąbie czy Przystań Kultury Off Marina. Podczas wernisażu zagrają zespół „ ZGRA:JA” w składzie: Przemek Biryło, Mariusz Grzechowiak, Krzysztof Stankowski, Jerzy Jędra oraz zespół „YALLOW” w składzie: Mateusz Pawelec, Fryderyk Ciejak, Jędrzej Cypryjański. Początek wydarzenia w sobotę, 2 marca o godzinie 19.00. Wstęp na wernisaż jest wolny. Zapraszamy także do oglądania prac artystów codziennie w godzinach otwarcia Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pozostaw komentarz