Młodzi artyści mają swoje miejsce w Starej Rzeźni

W Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia występują wielkie gwiazdy muzyki. Gościliśmy już m.in. Kasię Kowalską, Stanisława Soykę, Czesława Mozila, Macieja Balcara czy Smolika i Keva Foxa. W roku 2019 usłyszymy światowe gwiazdy, a mowa między innymi o Troyu Andersonie czy Sophie Zelmani. Startegia CKE Stara Rzeźnia jest jednak taka by poza uznanymi nazwiskami, na Łasztowni prezentowali się także młodzi artyści ze Szczecina oraz z całej Polski. Często okazuje się, że kilka miesięcy po występie u nas robi się o nich naprawdę głośno. Przykładem może być Daniel Spaleniak czy Mery Spolsky. Warto zwrócić uwagę na artystów, którzy już niebawem nas odwiedzą. Henry No Hurry czy zespół Sonbird to bardzo perspektywiczni artyści.

Fryderyki pokazują, kto jest na topie. Aż trzech nominowanych artystów ostatnio występowało w Starej Rzeźni

O tym, że Stara Rzeźnia gości często „młodych i zdolnych” może świadczyć fakt, że wśród nominacji do tegorocznych Fryderyków czyli najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego jest aż kilku artystów, którzy w ostatnim czasie odwiedzili Łasztownię. Ich występy cieszyły się dużym zainteresowaniem, choć  zapraszanie debiutantów zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem: – Kiedy zapraszamy wielkich artystów takich jak Grażyna Łobaszewska czy Stanisław Soyka to wiemy, że mają oni swoje grono fanów, które chętnie wysłuchają występu. Zapraszanie debiutantów jest ryzykowne, ale czasem wystarczy przesłuchanie kilku piosenek na YouTube czy sprawdzenie zainteresowania wykonawcą na Facebooku by przekonać się, że warto podjąć ryzyko – przekonuje Patryk Walczak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Staramy się by w każdym miesiącu na naszej scenie prezentowała się przynajmniej jedna gwiazda i dwóch debiutantów. Czasami zaskakuje nas skala sukcesu. Występy np. Daniela Spaleniaka czy Mery Spolsky oklaskiwała cała sala Starej Rzeźni. Do ostatniego miejsca wyprzedawały się także swingowe koncerty Jarka Wista – dodaje.

Wśród nominowanych do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Blues / Country” są tacy artyści jak: Kraków Street Band, którzy występowali na Łasztowni trzykrotnie. Zespół Cheap Tobacco, który prezentował się u nas jesienią 2016 roku czy Daniel Spaleniak, którego płyta „Life is somwhere else” jest przebojem sprzedażowym. Spaleniak wróci z koncertem do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w drugiej połowie 2019 roku. Warto wspomnieć także o Mery Spolsky, która wystąpiła u nas i na największych festiwalach w Polsce czy o duecie „Lucy & Tom”, których koncert muzyki francuskiej „Wiosna w Paryżu” wyprzedawał się w wielu salach koncertowych w całej Polsce.

Kto wystąpi wiosną w Starej Rzeźni? Kilka nazwisk warto zapamiętać!

– Często jest tak, że młodzi wykonawcy zgłaszają się do nas sami i gdy jest miejsce w harmonogramie to chętnie ich zapraszamy. To kwestia chęci pokazywania mieszkańcom Szczecina muzyków godnych uwagi, którzy są w trakcie swojej drogi na szczyt. Wszystkich chętnych do występów w Starej Rzeźni oczywiście zapraszamy do kontaktu – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

22 lutego wystąpi Henry No Hurry, artysta którego twórczość porównywana jest z Passengerem czyli twórcą country i bluesa, który podbił listy przebojów na całym świecie. Miłośnicy niespiesznej, delikatnej, ale jednocześnie bardzo emocjonalnej muzyki będą zachwyceni. 8 marca wystąpi Agata Karczewska, młoda artystka, warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej EPka z 2017 roku została bardzo pozytywnie odebrana, zaowocowała klubową trasą koncertową w Polsce, ale i w wielu europejskich krajach. Dzień później młody artysta ze Szczecina Dominik Good, który zaprezentuje swoje „Historie miłosne”. Dominik zdobywa coraz większą ilość subskrypcji na YouTube, a jego wykonania przebojów Jessie Ware czy Toma Odella zbierają pozytywne opinie. Bilety na oba koncerty są jeszcze dostępne.

Słowo Girlsband kojarzy nam się z takimi zespołami jak TLC czy Spice Girls. W Polsce nową definicję tego słowa stworzyć próbują FeelHormones Band. Popularna aktorka Sylwia Różycka stworzyła kobiecy zespół FeelHormones, w którego składzie jest 6 pań i 1 pan. Grupa nawiązuje m.in. do twórczości Raya Charlesa, Jamesa Browna oraz Etty James. Wydarzenie odbędzie się 31 marca. W kwietniu w Starej Rzeźni wystąpi zespół Sonbird, który promuje właśnie swój debiutancki, ale bardzo przebojowy album. Na wszystkie wspomniane wydarzenia serdecznie

zapraszamy.

Pozostaw komentarz