Agata Karczewska czyli country-folk w kobiecej interpretacji

Zdobywa serca słuchaczy w całej Polsce swoją delikatnością, ale jednocześnie dużą żywiołowością i dynamiką. Agata Karczewska rozpoczyna właśnie kolejną trasę koncertową i jednym z jej przystanków będzie szczecińska Łasztownia. 8 marca artystka wystąpi z autorskim repertuarem w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety są jeszcze dostępne!

Jej ostatni utwór pod tytułem „Fool” zadebiutował właśnie na #56 miejscu Listy Przebojów Trójki – dla każdego artysty to najbardziej prestiżowe notowanie muzyczne w Polsce, świadczące o coraz większym uznaniu. Wystąpiła także na poprzedniej edycji Pol And Rock Festiwalu. Agata Karczewska swoją twórczością konsekwentnie zdobywa kolejnych słuchaczy. Jej muzyka jest trudna do jednoznacznego sklasyfikowania. Dużo w tym folku, dużo bluesa, dużo rozmaitych inspiracji indywidualnych, które biorą się prosto z serca i z duszy. Jak brzmi Agata mieszkańcy Szczecina będą mogli przekonać się już 8 marca w Starej Rzeźni. Koncert w naszym mieście jest jednym z pierwszych na ogólnopolskiej trasie młode artystki.

Agata Karczewska jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha i Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii. W kwietniu 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka z autorskim materiałem, zatytułowana You’re Not So Special, na której Karczewska śpiewa między innymi o grzechu, wrażliwości i samotności. Od momentu jej wydania Agata zagrała w kilkudziesięciu polskich klubach, na swoim koncie ma również występy w Portugalii, Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach. Karczewska pojawiła się też na kilku znaczących festiwalach: Spring Break w Poznaniu, Halfway Festiwal w Białymstoku, Songwriter Łódź Festiwal, Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festiwal oraz Live at Heart w Szwecji.

Koncert Agaty Karczewskiej w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się 8 marca. Bilety są dostępne w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni oraz na portalu Bilety FM.

Pozostaw komentarz