Kapitańska Choinka na Łasztowni

Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Stara Rzeźnia oraz Grupa CSL zapraszają na kolejne wydarzenie, którego celem jest promocja kultury marynistycznej w Szczecinie. Kapitańska Choinka na Łasztowni odbędzie się 31 grudnia o 12:00 na Skwerze Kapitanów. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta.

Promocja kultury marynistycznej to jedno z najważniejszych zadań Grupy CSL i Starej Rzeźni. Organizujemy wydarzenia związane z Żaglami i The Tall Ship Races czy rokrocznie zapraszamy na Morskie Święto Niepodległości w Starej Rzeźni. Wydarzenie kapitańskie, które już trzeci raz odbywa się 31 grudnia to tradycja, którą chcemy popularyzować.

Na pomysł organizacji „Kapitańskiej Choinki” wpadł kapitan Włodzimierz Grycner, który zaraził pomysłem prezes Laurę Hołowacz.

– Potrzebujemy w Szczecinie jak największej ilości morskiej wydarzeń. To nie muszą być wielkie bale, duże koncerty czy spektakularne widowiska. Kultura morska to także małe spotkania, które odbywają się w gronie przyjaciół. Takim wydarzeniem jest nasza „Choinka”. Zaczynamy o 12:00 na Skwerze Kapitanów, a potem przenosimy się do Starej Rzeźni, gdzie trwają dyskusje, wystawy, koncerty, a nawet czytanie poezji marynistycznej – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL.

Wydarzenie odbędzie się 31 grudnia o godzinie 12:00. Wstęp jest wolny. Kto wystąpi na wydarzeniu?

  • OPTY-MALNI / w repertuarze piosenka „Szczecin oczywiście” / – Zespół OPTY-MALNI powstał w 2019 roku, pracuje pod patronatem Szczecińskiego Towarzystwa Kultury z siedzibą na Zamku Książąt Pomorskich. Dziewczyny tworzące grupę połączyła wspólna pasja do muzyki i śpiewania. Mimo , że skład zespołu ulegał zmianie to o dziewczynach zawsze mówią: optymalnie młode, optymalnie piękne i optymalnie utalentowane. Śpiewają, głównie covery polskie z okresu big beatu, piosenki o tematyce morskiej ale również szlagiery zagraniczne.
  • DUO ACTIV MUSIC tworzą Elżbieta Jacewicz i Koletta Krauze-Orchowska. Duet reprezentuje Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe „SENS” i działa przy Szkołach Polsko-Amerykańskich w Szczecinie.  Prezentuje szeroki repertuar. Wykonuje piosenki polskie i covery piosenek zagranicznych, często z własnymi tekstami.
  • ZESPÓŁ PIOSENEK BIESIADNYCH Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora Uniwersytetu Szczecińskiego, utworzony został w roku akademickim 2022/2023 pod Kierownictwem Pani prof. dr hab. Barbary Kromolickiej – Kierownik SHUS US.

Pozostaw komentarz