Jesienią Stara Rzeźnia budzi się z pandemicznego snu. Zapraszamy na szereg wydarzeń!

Festiwal Filmów Żeglarskich, premiera albumu „Przedsiębiorczy Szczecin” oraz wystawy, koncerty i wykłady. Po pandemicznym uśpieniu – z pełną mocą i energią – do życia powraca Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Jesienią odbędzie się mnóstwo wydarzeń. Wstęp na większość z nich będzie darmowy. – Łasztownia to nowe serce Szczecina. Jako Stara Rzeźnia zawsze staraliśmy się przyciągać tu artystów oraz widzów, którzy poszukują interesujących muzyków, ciekawych wystaw czy mądrych wykładów. Pod tym kątem jesteśmy dumni z naszych jesiennych planów. Szczególną uwagę zwracam na naszą galerię, która zyskała nową ekspozycję i mamy już przyjęte zapisy artystów na wiele miesięcy do przodu – mówi kierownik CKE Marek Hołowacz.

Jesień w Starej Rzeźni rozpoczęła się od uwielbianej Niedzieli z Filipinkami. Od 22 września odbywać się będzie festiwal Senior Movie, a potem CKE przechodzi do programowej ofensywy, która przewiduje szereg wydarzeń: od wykładów przez koncerty po szereg wystaw i projekcji. Nie zabraknie nowości, ale i sztandarowych inicjatyw, które od lat cieszą się zainteresowaniem.

– 25 września odbędzie się finał festiwalu Senior Movie, na który przesłano kilkaset prac wykonanych przez seniorów z całego świata. Planujemy także szereg wystaw, koncertów i wykładów. 14 października koncert zagra młody artysta Wojciech Szumański, a 19 listopada zaplanowaliśmy premierowy program artystyczny przygotowany przez wybitną szczecińską aktorkę Sylwię Różycką. 27 października odbędzie się premiera albumu „Przedsiębiorczy Szczecin”, który zbiera dzieła szczecińskich fotografów. Na zdjęciach zobaczymy port, przedsiębiorstwa nadodrzańskie czy wizerunek szczecińskich firm z artystycznej, zaskakującej strony – mówi kierownik CKE Stara Rzeźnia Marek Hołowacz.  – 26 i 27 listopada odbędzie się Festiwal Filmów Żeglarskich, to jedno z najbardziej prestiżowych kinematograficznych wydarzeń świata żeglarskiego w Polsce – dodaje Hołowacz.

Co miesiąc odbywać się będą spotkania z prof. Jackiem Rudnickim oraz ekspertką ds. morskich, przewodniczką miejską Ludmiłą Kopycińską.  Ze swoimi wykładami jesienią powraca również coach Małgorzata Krawczak.

– We wtorek 27 września zapraszam na pierwszy wykład z cyklu „ABC Przemocy”. Postanowiłam tej jesieni przybliżyć gościom Starej Rzeźni trochę inne, poważniejsze tematy. Chciałabym, by nasze spotkania stały się przyczynkiem nie tylko do samorozwoju i poznawania siebie, ale także do rozmowy o trudnych emocjach, o traumach, o ranach, o tym, jak walczyć o siebie – mówi coach Małgorzata Krawczak. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Poza wymienionymi wydarzeniami wiele projektów jest jeszcze w planach: 11 listopada odbędzie się „Niepodległość na Maszt”, czyli coroczne świętowanie niepodległości w morskim stylu. Planujemy także „Gwiazdkę nad Łasztownią” oraz kolejną ogólnopolską konferencję logistyczną przygotowywaną przez Grupę CSL we współpracy z partnerami biznesowymi.

Pozostaw komentarz