„To będzie sentymentalna podróż i wspomnienie pięknej osoby”

27 lipca o godz. 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się  wieczór wspomnień poświęcony KRYSTYNIE ŁYCZYWEK, Pionierce Szczecina, znanej fotografce, romanistce. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną filmy dokumentalne autorstwa Krzysztofa Kuźnickiego ze Stowarzyszenia Kamera. Red. Krystyna Pohl opowie o wspólnej wycieczce do Paryża z Krystyną Łyczywek, wystawach, spotkaniach, rozmowach i magii fotografii. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Krystyna Łyczywek to jedna z Pionierek Szczecina i jedna z najbardziej zasłużonych obywatelek naszego miasta. Promowała Szczecin na całym świecie, spotykała się z młodzieżą, opowiadała o tym, jak wyglądało budowanie Szczecina. – Była naszą wielką przyjaciółką. Uwielbiała Starą Rzeźnię, spotykała się tutaj z mieszkańcami miasta kilkukrotnie podczas spotkań autorskich i uroczystości w czasie których zawsze przyjmowaliśmy ją z wielkimi honorami. Wspaniała postać, pełna optymizmu, pogody ducha i historii, które można było słuchać bez końca. Nasz wieczór w Starej Rzeźni będzie pięknym wspomnieniem o Pani Krystynie. Wśród planów jest prezentacja plakatu z pionierką, przygotowanego przez Kamilę Maślak – zapowiada Laura Hołowacz, założycielka Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zaprezentowane zostaną dwa filmy Krzysztofa Kuźnickiego ze stowarzyszenia Kamera, a red. Krystyna Pohl podzieli się swoimi wspomnieniami.

– Ona mnie namówiła na wyprawę do Paryża. To było niezwykle interesujące, bo ja jej naskarżyłam, że na mnie podczas wcześniejszych podróży to miasto nie zrobiło wrażenia. I ona stanowczo zaprotestowała i powiedziała, że ona mnie zabierze i pokaże mi to miasto od strony, która sprawi, że je pokocham. Pojechałyśmy, to była piękna wycieczka, dłużej niż dwa tygodnie, a opowieści Pani Krystyny sprawiły, że inaczej spojrzałam na to miasto. Przygotowałam na temat Pani Krystyny wiele reportaży, nasze spotkanie będzie prawdziwą sentymentalną podróżą i wspomnieniem pięknej osoby – mówi red. Krystyna Pohl.

Spotkanie odbędzie się 27 lipca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni. Początek o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy!

Pozostaw komentarz