Teatr, muzyka i pasjonujące spotkania. Luty 2019 w Starej Rzeźni

Temperatury nadal oscylują w okolicach zera, a na Łasztowni trwa gorący sezon artystyczny. W lutym zapraszamy mieszkańców Szczecina na kilka spotkań autorskich, spektakli teatralnych, koncerty oraz wydarzenia społeczne. W pierwszym tygodniu lutego nadal trwają półkolonie i warsztaty dla dzieci. Powracają także stałe cykle czyli spotkania z prof. Jackiem Rudnickim oraz coach Małgorzatą Krawczak. Przebojem miesiąca jest spektakl „Wszystko o mężczyznach”

– Przyzwyczailiśmy już mieszkańców naszego miasta do różnorodnej i bogatej oferty. Przygotowując program wydarzeń staramy się by w danym miesiącu odbył się koncert, spotkanie literackie, wystawa, sztuka teatralna oraz wydarzenie o charakterze społecznym. Taki plan sprawdził się w poprzednich miesiącach i jesteśmy przekonani, że spotka się z pozytywnym przyjęciem w lutym. Rok 2019 zaczął się dla Starej Rzeźni doskonale, pełna sala podczas sztuki „Wszystko o mężczyznach” i „Tango Argentyna”, doskonała frekwencja na wydarzeniach charytatywnych oraz duże zainteresowanie koncertami Julity Kożuszek i spotkaniem z autorami książki „Podziemny Szczecin”. W lutym jeszcze więcej spektakli, jeszcze więcej inspirujących spotkań. Szykujemy się do najbardziej bogatej w wydarzenia wiosny w Starej Rzeźni – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

2.02, 20.02, 21.02 – Spektakl „Wszystko o mężczyznach”

West&Art i Centrum Kultury Euroregionu  Stara Rzeźnia zapraszają na przedstawienie „Wszystko o mężczyznach”, sztukę Miro Gavrana – wybitnego, wielokrotnie nagradzanego chorwackiego pisarza m.in. najlepszy dramatopisarz Europy Środkowej w 1999 r. Tajemnice mężczyzn ujawnią trzej szczecińscy aktorzy: Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski i Wiesław Lewoc. Będzie śmiesznie i strasznie, będą łzy wzruszenia i radości. Każdy mężczyzna odnajdzie w nich kawałek swojego życia. Sztuka okazała się wielkim przebojem stycznia na Łasztowni. Styczniowe pokazy całkowicie się wyprzedały, a na lutowe spektakle także nie zostało wiele biletów.

 

9.02.2019 – Wystawa prac Romualda Górczewskiego

Artysta zaprezentuje 60 obrazów, do tej pory jeszcze publicznie nie pokazywanych. Będą to akwarele, prace najnowsze, ale też i nieco wcześniejsze. Oczywiście mocno abstrakcyjne, głęboko przesiąknięte duchowością twórcy, zachęcające do osobistego odbioru, odczucia, interpretacji, skojarzeń. To już trzecia wystawa Romualda Górczewskiego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Prace artysty będzie można oglądać na Łasztowni przez trzy tygodnie.

 

13.02.2019 – Monodram Marka Żerańskiego „Morfina 0,05”

Monodram ten to sceniczna adaptacja pierwszego, a zarazem autobiograficznego opowiadania rosyjskiego pisarza, które powstało w 1927 roku. Skrupulatnie opisał w nim swe doświadczenia z zażywaniem morfiny odbywając praktykę lekarską w Wiaźmie, na głębokiej rosyjskiej prowincji.
Reżyser wyeksponował psychologiczny obraz stanu narkotycznego po zażyciu niewielkiej dawki oraz szybko postępujący proces uzależnienia. Premiera monodramu została entuzjastycznie przyjęta przez widzów Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w grudniu 2018. Recenzja sztuki ukazała się w „Kurierze Szczecińskim”

 

22.02.2019 – Henry No Hurry czyli projekt muzyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego

Najważniejszy koncert lutego na Łasztowni! Melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów. Projekt muzyczny, podróżniczy i po trosze pisarski. Obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne.

 

INNE WYDARZENIA: 12 lutego odbędzie się pierwsze w roku 2019 spotkanie z coach Małgorzatą Krawczak, tydzień później spotkanie z uwielbianym prof. Jackiem Rudnickim. 18 lutego spotkanie z Marcinem Tomaszewskim. W lutym także kilka niespodzianek, o których poinformujemy niebawem.

Pozostaw komentarz