Przyjaźń motywem przewodnim tegorocznej Szwajowej Niedzieli

Będzie o wszystkich wielkich pasjach szczecińskiej artystki, ale w tym roku skupimy się także na ludziach, którzy sprawiali, że Monika Szwaja była szczęśliwa. Kolejna Szwajowa Niedziela odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni już w najbliższą niedzielę 8 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp jest wolny. Partnerem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a inicjatywę uświetni swoim koncertem niezastąpiony duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

Za motyw przewodni tegorocznej „Szwajowej Niedzieli” wybraliśmy przyjaźń i relacje, bez których – zdaniem Moniki Szwai – trudno wyobrazić sobie udane i szczęśliwe życie. Kim jest przyjaciel? Jak poznać prawdziwych przyjaciół? Jak zmieniają nasze życie?  O tym odpowiedzią zaproszeni goście – przyjaciele i znajomi Moniki Szwai, również czytelnicy Jej książek.  Zobaczymy wybrane reportaże Moniki Szwai z czasów jej bogatej kariery telewizyjnej. Nie zabraknie także muzyki oraz oczywiście literatury.

 

– Tematem nadchodzącej Szwajowej Niedzieli jest przyjaźń. Będziemy mówić o tym, jak ona widziała swoich przyjaciół i jak ważną rolę odgrywali w jej życiu. To ciekawa perspektywa, wspaniałe spotkanie, bo Monika była osobą, której dom był otwarty, a ona nigdy nie była sama – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni. – Wydarzenie zakończy koncert uwielbianego duetu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Planujemy prezentacje reportaży, czytanie literatury Moniki czy wspominiki i rozmowy. Szwajowa Niedziela to tradycja Starej Rzeźni i cieszę się, że po dwóch latach pandemicznej przerwie, gdy wydarzenie odbywało się tylko online, możemy znowu zaprosić wszystkich na Łasztownię – mówi Laura Hołowacz.

Szwajowa Niedziela w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – niedziela 8 maja o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Pozostaw komentarz