Niepodległość na Maszt! Stara Rzeźnia kolejny raz świętuje Morskie Święto Niepodległości

O 11:11 odegrany zostanie jak zawsze Mazurek Dąbrowskiego, a na Maszcie Kapitanów zawiśnie biało-czerwona. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia od początku istnienia organizuje wydarzenia patriotyczne na okoliczność 11 listopada w porozumieniu z Klubem Kapitanów Żeglugi Wielkiej. W tym roku postawimy akcenty na morski akcent odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędzie się także interesujący wykład, a artystka Kamila Maślak przygotowała dużych rozmiarów patriotyczny mural.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na uroczyste obchody Dnia Niepodległości. – Zaczniemy na Skwerze Kapitanów nieopodal Starej Rzeźni o godzinie 11.11 uroczystym podniesieniem polskiej bandery na maszt. Później przejdziemy do budynku Starej Rzeźni na słodką niespodziankę oraz wręczenie kotylionów. Następnie zapraszamy na wykład Ludmiły Kopycińskiej pt. „Gen. Haller – zaślubiny z morzem”. Po wykładzie odbędzie się występ wokalnoinstrumentalny Harcerzy – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

– Zawsze stawialiśmy na akcenty morskie w naszej działalności. Zależy nam na tym, by Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia pokazywało, że żeglarstwo, ale i kultura marynistyczna jest głęboko osadzona w miłości do ojczyzny. Poprzednie edycje naszego wydarzenia cieszyły się zawsze wielkim zainteresowaniem. W tym roku Niepodległość na Maszt z powodu pandemii koronawirusa, podobnie jak rok temu, będzie skromniejsza. Liczymy jednak na Państwa obecność, bo dla Kapitanów Żeglugi Wielkiej uroczystości 11 listopada są zawsze bardzo podniosłą chwilą. Cieszy mnie, że w ten wyjątkowy dzień wysłuchamy wykładu Ludmiły Kopycińskiej. Zachęcamy również do zrobienia sobie zdjęcia na tle ścianki z postacią gen. Hallera. Mural własnoręcznie wykonała Kamila Maślak, która kilka miesięcy wcześniej wykonała podobne dzieło na nasze inne wydarzenie – dodaje Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz. Współorganizatorem wydarzenia jest Klub Kapitanów Żeglug Wielkiej, a patronem Niepodległości na Maszt jest od początku istnienia wydarzenia kpt. Włodzimierz Grycner.

 

„Niepodległość na Maszt” – 11 listopada w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Początek o godzinie 11:11

 

Pozostaw komentarz