Wieczór piosenki francuskiej w Starej Rzeźni

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się Wieczór Piosenki Francuskiej.  Przed nami muzyczna podróż do kraju croissantów, żabich udek i najbardziej romantycznych plenerów na świecie. Również pod kątem muzycznym to będzie podróż pełna sentymentów, miłosnych uniesień i wielkich emocji. – Muzyka francuska porusza serca. Jest emocjonalna i ekspresyjna, a jednocześnie liryczna. Bardzo cieszę się, że pierwsze wydarzenie w październiku to właśnie koncert Yagi Kowalik – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni.

 

Artystka, którą usłyszymy podczas koncertu:

 

Yaga Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża i od tego momentu jej kariera jest ściśle związana z piosenką francuską i z kulturą tego kraju.
W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki ”Cracovie”.  Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji i zostaje tam przez lata coraz mocniej związując się z muzyką francuską.

 

Podczas koncertu w Starej Rzeźni artystka przedstawi szeroki przekrój muzyki francuskiej zahaczający o repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour. – To będzie piękny, nostalgiczny, ale i pełen emocji wieczór. Bardzo cieszę się, że koncerty powoli powracają do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i mam nadzieję, że będziemy spotykali się coraz częściej – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni.

 

Wieczór piosenki francuskiej w Starej Rzeźni – sobota (2.10.2021) o godzinie 19:00. Bilety w cenie 65 złotych dostępne są w Kubryku Literackim i na stronie Bilety.fm

Pozostaw komentarz