Koncert na zakończenie roku szkolnego! Arfik w Starej Rzeźni już w najbliższą niedzielę

Coraz więcej koncertów odbywać się będzie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Po pandemicznym letargu wracamy do organizacji wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Już w najbliższą niedzielę w Starej Rzeźni specjalny koncert na zakończenie roku szkolnego zagra szczecińska grupa ARFIK.  Koncert odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godzinie 17:30. Bilety na wydarzenie są dostępne. Na koniercie obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

W ostatnie, przed końcem roku szkolnego, niedzielne popołudnie wystąpi szczecińska grupa artystyczna ARFIK w koncercie pt. „Pół tonu niżej”. Zabrzmią piosenki dla najmłodszych, nastolatków i dorosłych widzów. Będzie familijnie, satyrycznie i lirycznie. Młodzi artyści w śpiewie i tańcu – nareszcie razem z publicznością!  – Arfik, Ryszard Leoszewski, Sklep z Ptasimi Piórami to nasi przyjaciele, obecni w Starej Rzeźni od początku jej istnienia. Po trudnym zarówno dla instytucji kultury jak i artystów czasie pandemii, cieszymy się, że są z nami. Niedzielny  koncert będzie wydarzeniem bardzo radosnym, lekkim i optymistycznym. Żegnamy powoli pandemię, żegnamy rok szkolny i zapraszamy do dobrej zabawy. To będzie koncert dla dzieci, dorosłych, po prostu świetne rodzinne wydarzenie – zapowiada Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni Laura Hołowacz.

 

Grupa artystyczna ARFIK została powołana do życia w 1987 roku przez pedagoga, muzyka, kompozytora wszystkich arfikowych piosenek – Ryszarda Leoszewskiego. Autorką tekstów i inscenizacji jest szczecińska pisarka i poetka – Barbara Stenka, związana z zespołem od 25 lat. Zespół koncertował w całej Polsce, brał udział w festiwalach, przeglądach wokalnych, teatralnych, kabaretowych i chóralnych. Występował też we Francji, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii i na Łotwie. W 2016 roku Arfik dostał się do Finału Krajowych Eliminacji „Eurowizja Junior”. Ma na swoim koncie ponad 200 autorskich piosenek i ponad 30 autorskich wydawnictw muzycznych i książkowych.

Pozostaw komentarz