Prezes Grupy CSL gościem Telewizji Biznes24. Tematem była m.in. sytuacja niemieckiej gospodarki

Jak wygląda sytuacja w obrocie handlowym między Polską, a Niemcami? Co jest największą trudnością dla branży TSL, a jakie szanse dała nam pandemia koronawirusa? Gościem Telewizji Biznes24 była Prezes Zarządu Grupy CSL Laura Hołowacz. Rozmowa na antenie ogólnopolskiej telewizji biznesowej dotyczyła perspektyw polsko-niemieckiej logistyki oraz sytuacji naszych sąsiadów w kolejnych miesiącach roku 2021.

Jak mówiła podczas wywiadu dla Telewizji Biznes24 Prezes Laura Hołowacz Polska jest silnym partnerem gospodarczym dla Niemiec jeżeli chodzi o logistykę, odprawy celne czy transport drogowy. Dla Grupy CSL rok 2021 to czas progresywnego rozwoju – mimo trwającej pandemii koronawirusa. Jak zaznaczała Pani Prezes polska logistyka jest uznawana za potęgę w Europie. Szczególnie jeżeli chodzi o transport drogowy. Rozmowa w dużej mierze dotyczyła sytuacji Niemiec.

– W polskich strefach ekonomicznych są firmy, które zajmują się m.in. produkcją produktów z celulozy i duża część jest przeznaczona na rynek niemiecki. Nie brakuje producentów, którzy dziennie odprawiają nawet kilkadziesiąt ładunków właśnie w stronę Niemiec – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Podczas wywiadu Prezes Grupy CSL zaznaczyła, że 25% obrodów spółki to spedycja lądowa. Co stanowi resztę? – E-commerce, usługi celno-podatkowe, usługi morskie. Obsługujemy cztery porty w Polsce, obsługujemy przypływające towary z Chin. Rozwój branży e-commerce jest bardzo wysoki i to ma duże znaczenie biorąc pod uwagę obrót międzynarodowy – mówiła Laura Hołowacz.

– Biznes ma to do siebie, że są zawsze wzloty i upadki. Na pewno Niemcy przeżywają obecnie kryzys. Jest bardzo wysoka inflacja, spadło nabycie produktów spożywczych. Nie boję się jednak o spadki długoterminowe, bo konsumpcja przecież musi ruszyć. Produkcja niemiecka jest nasycona, trudno o zaistnienie na tym rynku, trudno o wzrosty, cały świat przeżywa pandemię, ale tutaj jest rzeczywiście trudniej i biznes niemiecki próbuje znaleźć dla siebie sposób na wyjście z kryzysu – dodaje. Prezes Laura Hołowacz zwróciła również uwagę na to, że silnie uprzemysłowiony rynek niemiecki, który opierał swoje wzrosty na branży automotive może mieć problem z tym, by na nowo uruchomić program rozwoju na poziomie sprzed pandemii. Z drugiej strony należy spodziewać się, że odbicie tych sektorów może nastąpić później, ale może być bardziej spektakularne finansowo.

– Rekordowe wyniki gospodarki mogą osiągać dzięki e-commerce. Przemysł również jest w progresie, ale działa bardziej siłą rozpędu niż rozwojem organicznym, bo ten w czasie pandemii był utrudniony. Jestem jednak optymistką jeżeli chodzi o II kwartał roku 2021. Mowa zarówno o sytuacji polskiej gospodarki, sytuacji gospodarki niemieckiej i prognoz na przyszłość. Również wyniku Grupy CSL będą bardzo dobre, właśnie za sprawą e-commerce – dodaje Prezes Laura Hołowacz.

CAŁY WYWIAD MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=zm6RWKxqoVk

Pozostaw komentarz