„Goła Baba” w Starej Rzeźni. Tego monodramu nie możecie przegapić

„Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” – tymi słowami zagwarantowała sobie miejsce w polskiej historii, ale jej twórczość i działania artystycznego nie powinno się ograniczać tylko do tego wiekopomnego momentu. Joanna Szczepkowska to jedna z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich aktorek. Monodram w jej wykonaniu będzie można zobaczyć 4 marca w Starej Rzeźni. Bilety są już dostępne, choć tempo ich sprzedaży pozwala na tezę, że niebawem będzie to wydarzenie wyprzedane.

– Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia od nowego roku rozpoczęło realizacje projektu „Scena Stara Rzeźnia”. Zapraszamy do nas artystów znanych ze scen stołecznych, ale i szczecińskich artystów, których twórczość mogliśmy dotychczas podziwiać w innych instytucjach kultury. Przyjęcie zaproszenia przez Panią Joanną Szczepkowską jest dla nas zaszczytem i jestem przekonany, że wydarzenie będzie nie tylko cieszyć się zainteresowaniem, ale i, że zachwyci wszystkich gości Łasztowni. Już wkrótce informacje o kolejnych artystach, którzy zaprezentują się na naszej scenie. Zapraszamy także na spektakle „Morfina 0,05” oraz „Wszystko o mężczyznach”. Nowe terminy na luty już są i sprzedają się doskonale – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

„GOŁA BABA” – monodram
autorstwa JOANNY SZCZEPKOWSKIEJ

Sztuka pierwszy raz została wystawiona w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Premiera odbyła się 05 04 1997 roku. Od tego czasu nieprzerwanie spektakl ogląda publiczność w Polsce i za granicą.  Joanna Szczepkowska , która jest jednocześnie wykonawczynią monodramu została zaproszona m.in. do Kanady, Belgii, Luksemburga, Izraela i do Australii. Widzowie mogą zobaczyć jedną aktorkę w dwóch rolach. To całkiem odmienne osoby i fizycznie i psychicznie. Obie są artystkami, ale to sztuka nie tylko o artystach także o widzach, o naszych gustach. Jest i śmiesznie i smutno, bardzo lirycznie, choć czasem zaskakująco dosłownie. A zakończenie? Cóż, zaskakujące. Jak cała Joanna Szczepkowska, której charyzma elektryzuje.

Joanna Szczepkowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka. Stworzyła kreacje dramatyczne (m.in. w Romeo i Julii, Królu Learze, Wujaszku Wani, Zdaniem Amy) oraz komediowe (Śluby panieńskie, Lekcja, Wesołe kumoszki z Windsoru). Zagrała również w kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telewizji (m.in. Skiz Gabrieli Zapolskiej) oraz w licznych filmach komercyjnych.

Monodram „Goła baba” do zobaczenia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia 4 marca 2019 o godzinie 19.00. Bilety są dostępne. Wydarzenie organizuje impresariat artystyczny „Kultura ze smakiem”

Pozostaw komentarz