Top 15 wydarzeń Grupy CSL w roku 2020!

Dla Grupy CSL – właściciela i założyciela Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia rok 2020 był czasem bardzo pracowitym. Zobaczcie nasze podsumowanie!

1. Europejskie Forum Biznesu
Prezes Laura Hołowacz wzięła udział w Europejskim Forum Biznesu 2020. Podczas tego prestiżowego wydarzenia poruszona została tematyka skutecznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dr Mariusz Szeib, Prezes Zarządu TEXET Poland, Laura Hołowacz Prezes Zarządu CSL Sp. z o.o. a także wybitni sportowcy: Grzegorz Rasiak – były reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata, właściciel firmy Copernico Health Sp. z o.o. i agencji menadżerskiej GRsport, a także Grzegorz Górski były piłkarz GKS-u Katowice i i twórca platformy footballcode.eu. Całość nadzorował dziennikarz i komentator sportowy Dominik Kania.

2. To share knowledge and experience”
Najlepsi prelegenci w jednym miejscu, unikatowe i ważne tematy oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych – w Starej Rzeźni odbyła się kolejna edycja „To share knowledge and experience”. Nie zabrakło tematów związanych z transportem oraz logistyką ale także tych bieżących związanych z Covid -19. Przyjrzeliśmy się temu w jaki sposób pandemia wpłynęła na zachodniopomorską gospodarkę oraz poruszyliśmy temat Brexitu.

3. Szkolenia naszym priorytetem
CSL to firma, w której duży nacisk kładzie się na szkolenia. Obejmują one całą sferę informatyczną oraz prawo podatkowo-skarbowe i celne. Firma na bieżąco wprowadza nowe rozwiązania logistyczne. Dzięki temu w CSL możliwa jest profesjonalna opieka nad klientem. O naszym podejściu do zarządzania napisał portal Puls Biznesu.

4. Umowa z Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Podpisaliśmy umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Udało się zdobyć dotację w kwocie ponad 35 milionów złotych! To przełomowy krok w powstaniu jednej z najważniejszych gospodarczych inwestycji w województwie zachodniopomorskim. To wielki sukces Grupy CSL, która od kilku lat starała się o realizację projektu CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

5. Grupa CSL nagrodzona
Doceniamy każde wyróżnienie. Dzięki temu wiemy, ze nasze starania mają sens.
– Wyróżnienie dla CSL za aktywną pomoc oraz udział w życiu społecznym w czasie pandemii 2019/2020
– Dobra firma 2020, Dobry Pracodawca 2020 – Liderzy Społecznej Odpowiedzialności
– Symbol Profesjonalnej Obsługi dla Grupy CSL

6. Promocja niezwykłego albumu Zielony Szczecin
Grupa CSL angażuje się także w życie kulturalne Szczecina poprzez organizację wydarzeń w Starej Rzeźni. Jedną z najważniejszych premier było spotkanie poświęcone nowemu albumowi.
Zielony Szczecin – tak zatytułowany jest kolejny album przygotowany przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne.
Na ponad 260 stronach, pięknie oprawionej publikacji zobaczymy piękno naszego miasta, widziane przez fotografów w cztery pory roku. Kiedy Szczecin wygląda najpiękniej? W jakich miejscach przyroda Szczecina może nas zaskoczyć? Które miejsca warto odwiedzić? – Jesteśmy przekonani, że album zainspiruje mieszkańców miasta i turystów do większej uwagi w stronę zieleni i natury w Szczecinie. Jesteśmy jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce i ten album jest tego unikatowym dowodem – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.
Zapraszamy do Kubryka!

7. Fracht 2020
W Gdyni odbyło się VII Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020. Za nami występy panelistów, bardzo merytoryczne dyskusje na temat transportu intermodalnego, przyszłości logistyki oraz o tym, jakie zmiany w branży długofalowo przyniesie pandemia koronawirusa. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Grupy CSL, którzy poza standardową działalnością naszej spółki prezentowali również projekt CCIC Intermodal Depo Dunikowo, który zyskał akceptację rozmówców, w tym samego Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska – Azja, byłego wicepremiera Janusza Piechocińskiego. – To było owocne spotkanie pokazujące jakie perspektywy otwierają się przed transportem intermodalnym. Projekty wyglądają bardzo obiecująco i możemy śmiało powiedzieć, że najbliższe lata w transporcie to rozwój kolei oraz połączeń opartych lub bazujących na transporcie kolejowym. Podobną tendencję widzimy na Pomorzu Zachodnim i to również bardzo cieszy – mówi Przemysław Hołowacz, Kierownik ds. Marketingu Grupy CSL i Prezes CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

8. New Silk Road
Przedstawiciele Grupy CSL wzięli udział w dorocznym spotkaniu Stowarzyszenia New Silk Road. Jest to organizacja, która łączy firmy z branży TSL, które pracują na „jedwabnym szlaku”. Nie brakowało firm z Polski, Niemiec, Turcji oraz przedstawicieli azjatyckich krajów, które kooperują z firmami z Europy.
Spotkanie miało charakter integracyjny i networkingowy, nastąpiła bogata wymiana kontaktów oraz interesująca dyskusja na temat kondycji gospodarczej Europy czy perspektyw i wyzwań, które stoją przed transportem, spedycją, logistyką i agencjami celnymi.
– Jednym z prelegentów był Janusz Piechociński, który prezentował Izbę Handlową Polska-Azja. Podczas prezentacji zwrócono uwagę na naszą inwestycje, czyli CCIC Intermodal Depo Dunikowo. Koncepcja bardzo spodobała się gościom spotkania i możemy powiedzieć, że wszyscy goście konferencji z zagranicy dostrzegli w niej potencjał. Wymiana kontaktów pod tym względem była bardzo owocna i może ona poskutkować ciekawymi kooperacjami. Jedwabny szlak jest mocno promowany ze strony chińskiej, na pewno będzie wielka walka o to, kto będzie jakimi szlakami prowadzić kontenery. Relacje gospodarcze Polska-Azja muszą być więc jak najlepsze jeżeli chcemy żeby nasz kraj rozwijał się gospodarczo, musimy odeprzeć konkurencję np. ze strony Rosji, która również chce mieć swoje udziały w tym rynku – mówi Przemysław Hołowacz, kierownik marketingu Grupy CSL oraz Prezes Spółki CCIC Intermodal Depo Dunikowo. Grupa CSL – nawet w czasie pandemii koronawirusa – pozostaje aktywna w pozyskiwaniu nowych klientów i partnerów gospodarczych. Udział w konferencji New Silk Road traktujemy jako perspektywiczne spotkanie o dużym prestiżu, z szansą na rozwijanie relacji.

9. Promocja certyfikatów CSL
– Grupa CSL wiarygodna dzięki certyfikatowi AEO!
AEO świadczy o tym, że jesteśmy autoryzowanym podmiotem przez Urząd Celno – Skarbowy. Podstawą działania agencji celnej jest certyfikat AEO. Wszystkie postępowania celne w Grupie CSL spełniają jego warunki. Są to między innymi odpowiednie systemy księgowe, posiadamy struktury administracyjne, które są zgodne z rodzajem i wielkością prowadzonej działalności, posiadamy również odpowiednie środki technologii informatycznej zabezpieczającej przed nieuprawnionym dostępem. Najważniejsze jest dla nas dobro klienta oraz towaru. Dzięki powyższym działaniom klient może mieć pewność, że Grupa CSL zagwarantuje rzetelną i bezpieczną obsługę.
– IFS logistics 2.2 czyli najwyższy poziom bezpieczeństwa, który gwarantuje Grupa CSL.
Certyfikat IFS Logistics jest dowodem , że nasza firma spełnia międzynarodowy standard dla transportu i magazynowania. Potwierdza on, że działamy zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa przewożonej i przechowywanej produktów żywnościowych i nieżywnościowych.

10. Prezes Laura Hołowacz Człowiekiem Roku
– To wielki tytuł. Jestem z niego bardzo dumna, bo jest on przyznany przez środowisko spedytorów i logistyków, czyli grupy gospodarczej, w której działamy jako CSL od 22 lat, a ja jako Laura Hołowacz od 1984 roku. To jest wielkie szczęście, bo zauważono nasze działania w branży TSL, ale i projekt CCIC Intermodal Depo Dunikowo czy funkcjonowanie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Ta nagroda to podsumowanie naszych działań i dowód na to, że udało się nam stworzyć działalność, która wykracza poza standardowe granice. Jestem wzruszona, szczęśliwa i bardzo dziękuję – mówi nagrodzona.

11. Czas Covid-19 nauczył nas współpracować zdalnie
Wideokonferencje, praca zdalna pracowników, nowe narzędzia do rozmów online – wbrew pozorom koronawirus pozwolił naszej firmie na poznanie nowych narzędzi i sprawił, że mogliśmy poświęcić więcej czasu na szkolenia – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz. Czas covid to także czas podejmowania świadomych decyzji finansowych i doceniania stałych klientów. Przychody spadły o około 15 % w niektórych miesiącach, jednak myślimy pozytywnie i radzimy sobie w tej sytuacji. Udało się przetrwać czas covid – 19 dzięki temu, że postawiliśmy na różnorodny portfel klientów. Mieliśmy kampanię związaną z papierem toaletowym, celulozą i ta branża oraz branża spożywcza cały czas funkcjonują i pozwalają nam pracować.

12. Prezes Laura Hołowacz Ambasadorem Szczecina
Wielkie wzruszenie i mnóstwo emocji! – Nagroda Ambasadora Szczecina to dla mnie ogromne wyróżnienie! – mówiła Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.
– Podstawą tego wyróżnienia jest to co CSL zrobił, czyli rewitalizacja Starej Rzeźni i prowadzone w budynku wydarzenia. Prowadzimy wydarzenia związane z kulturą, wiele z nich to spotkania społeczne. Promują ludzi, wartości. To wszystko odbywa się w Starej Rzeźni i na Skwerze Kapitanów. Myślę, że to nasza praca i inicjatywa została doceniona. Jest mi bardzo miło i bardzo wszystkim dziękuję za to uznanie. Postaramy się działać jeszcze lepiej w tym zakresie.

13. CSL pomaga!
Grupa CSL pomaga w dobie koronawirusa! A to dlatego, że mamy swoje wartości!
– Stawiamy innych wyżej niż siebie.
– Patrzmy szerzej bo wierzymy, że dobro wraca.
– Stawiamy na relacje, odpowiedzialność w biznesie oraz rzetelną obsługę.
– Dlatego w tym trudnym czasie zjednoczyliśmy się ze szczecińskim szpitalem przekazując na jego rzecz papier toaletowy, pomogliśmy również w Domu Kombatanta. Cieszymy się, również że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do projektu „HeroTrucker w czasie pandemii” fundacji Truckers Life. W ramach akcji przygotowano i rozdano pakiety pomocowe dla kierowców zawodowych.

14. GRUPA CSL uzyskała tytułu Lidera Społecznej Odpowiedzialności w kategorii Dobra Firma i Dobry Pracodawca!
W naszej firmie od zawsze kierujemy się wartościami, które pozwalają nam osiągać dobre wyniki ale także trzymać się razem w momencie kryzysu! Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, możemy stanąć na wysokości zadania i z najwyższą dokładnością obsłużyć klientów od A do Z.

15. Wsparliśmy HeroTrucker w czasie pandemii
Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do projektu „HeroTrucker w czasie pandemii” fundacji Truckers Life. W ramach akcji przygotowano i rozdano pakiety pomocowe dla kierowców zawodowych. Zapewniają one ochronę i minimalizują ryzyko zarażenia w czasie koronawirusa. W pakiecie znajdują się maseczki, przyłbice, płyny dezynfekujące, rękawiczki. Sukcesywnie są rozdawane na przejściach granicznych i parkingach.

Pozostaw komentarz