„Izba dla Biznesu” – Północna Izba Gospodarcza kulturalnie, kreatywnie i charytatywnie. „Nie możemy rezygnować z inicjatyw integrujących przedsiębiorców”

Stan pandemii koronawirusa powoduje, że organizacja wielu wydarzeń, które odbywały się co roku staje się poważnym wyzwaniem. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie nie zamierza jednak rezygnować z realizacji inicjatyw, na które czeka wielu członków naszej organizacji. Przed nami więc połączenie kilku pomysłów w jedno „super-wydarzenie”, które odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 19 listopada. Transmisję będzie można oglądać na żywo w Internecie na profilach społecznościowych Północnej izby Gospodarczej. – Rok 2020 to bardzo pracowity czas. Mamy takie wrażenie, że w ferworze aktywnego działania i często walki o przetrwanie, brakuje nam czasu na oddech i relaks. Nasze wydarzenie będzie więc internetowym networkingiem, ale i inicjatywą charytatywną, bo będziemy zbierać pieniądze dla 19-letniego Maćka. Mamy nadzieje, że w kolejnych miesiącach będzie nam dane zobaczyć się na żywo, tymczasem zapraszamy na spotkanie internetowe – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Coroczne Izbowe spotkanie tym razem w sieci. Nie rezygnujemy jednak z dobrych tradycji!

„Izba dla Biznesu – kulturalnie, kreatywnie, charytatywnie” to hybryda wielu wydarzeń, które w standardowych czasach organizowane były przez Północną Izbę Gospodarczą na przestrzeni kilku miesięcy. Rok pandemii koronawirusa sprawia, że w gospodarce diametralnie zmieniły się priorytety, a nasza instytucja zajęła się głównie doradzaniem przedsiębiorcom, szkoleniami oraz zagadnieniami związanymi z walką z gospodarczymi skutkami epidemii. Nie możemy jednak zapominać, że Północna Izba Gospodarcza to także instytucja integrująca przedsiębiorców i animująca lokalne życie gospodarcze.

– Wiem, że nasi przedsiębiorcy co roku bardzo czekali na „Wigilię Izbową”, czyli okazję do spotkania, rozmów, wymiany życzeń i po prostu szczerą rozmowę o tym jaki był mijający rok. Mam nadzieję, że już niebawem będzie okazja żeby znowu się spotkać, bo brakuje nam kontaktu z innymi i jestem przekonana, że jesteśmy bardzo złaknieni swojej obecności. Nasze wydarzenie „Izba dla Biznesu” będzie zgrabnym połączeniem wydarzenia kulturalnego, integracji przedsiębiorców wokół wspólnej idei, ale i inicjatywy charytatywnej, bo Północna Izba Gospodarcza nigdy nie uciekała od pomagania innym – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – W tym roku pomagamy 19-letniemu Maćkowi. Od kilku tygodni prowadzimy na facebookowym profilu Izby aukcję charytatywną na którą fanty przekazują nasi przedsiębiorcy. Do wylicytowania były dzieła sztuki, ale i na przykład możliwość weekendowego korzystania z luksusowego modelu Mercedesa. Maciej ma 19-lat, całe życie przed sobą, mnóstwo planów. Tragiczny wypadek sprawił jednak, że chłopak stracił nogę. Chcemy dać mu szansę na możliwie normalne funkcjonowanie, wierzę, że izbowi przedsiębiorcy pomogą – mówi Hanna Mojsiuk.

 

Wybierzemy odpowiedzialnych społecznie pracodawców i poznamy najlepsze biznesplany przygotowane przez młodych

„Izba dla Biznesu” będzie również wydarzeniem, które podsumuje gospodarcze pomysły Północnej Izby Gospodarczej z ostatnich miesięcy: – Kolejna edycja konkursu „Przedsiębiorca i Pracodawca roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” będzie inna niż wszystkie. Chcemy wyróżnić firmy, które zarówno wiosną jak i jesienią aktywnie włączyły się w pomaganie szpitalom, placówkom medycznym i osobom dotkniętym pandemią koronawirusa – mówi dr Piotr Wolny, Dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Byliśmy i jesteśmy świadkami wielkiego zrywu solidarności przedsiębiorców, wielu zdecydowało się na przekazywanie darów oraz środków na rzecz szpitali, a wiemy, że wiele firm z powodu kryzysu gospodarczego znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Taka solidarność i odpowiedzialność społeczna jest przez nas dostrzegana i bardzo doceniana. Podczas „Izby dla Biznesu” wyróżnimy kilkanaście firm, które swoim działaniem pokazały, że rola przedsiębiorcy to także obecność w życiu społecznym w trudnym dla wszystkich czasie – mówi dr Piotr Wolny. – Rozstrzygniemy także kolejną edycję konkursu dla młodzieży „Bussines Act”. Poznamy biznesowe pomysły młodych ludzi z naszego regionu.

„Izba dla Biznesu” to także kultura – gwiazdą wieczoru będzie zespół Jackpot. Transmisja z wydarzenia na żywo w mediach społecznościowych Północnej Izby Gospodarczej oraz na portalu wszczecinie.pl, który będzie realizatorem transmisji z wydarzenia. Zapraszamy już 19 listopada o godzinie 19:00!

Pozostaw komentarz