Listopad w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Pandemia koronawirusa uderzyła ze zdwojoną siłą i to również wpływa na to jak działamy i jakie wydarzenia będziecie mogli zobaczyć w naszej instytucji. Staramy się jednak działać i dostarczyć Wam wydarzeń, które zaspokoją oczekiwania kulturalno-rozrywkowe mieszkańców Szczecina. Co więc przed nami? Obchody 11 listopada, kilka wydarzeń artystycznych i największa konferencja gospodarcza tej jesieni.

– Jest w nas wiele energii, by w tym trudnym dla kultury czasie organizować wydarzenia, które będą angażować mieszkańców miasta i sprawiać, że kultura na Łasztowni nie zginie, a wręcz przeciwnie będzie się rozwijać. Październik mieliśmy wspaniały, wiele osób nas odwiedziło, a koncerty Keva Foxa i Janusza Radka zgromadziły maksymalną ilość gości. Bardzo chcielibyśmy, by wydarzenia listopadowe też spotkały się z tak ciepłym przyjęciem. Inicjatyw jest sporo i gwarantujemy są one na najwyższym poziomie – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Przed nami wystawa, wykłady, prezentacje artystyczne m.in. grup improwizacyjnych oraz – co cieszy nas bardzo – wspólne obchody 11 listopada i dwa ważne wydarzenia gospodarczo-biznesowe. Serdecznie zapraszamy i zapewniamy: obecność w Starej Rzeźni jest bezpieczna. Przestrzegamy wszystkich zasad sanitarnych! – mówi Agnieszka Górska.

 

Malarstwo Roberta Cicheckiego. Od środy 4 listopada w Galerii Szczecińskiej w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Na wystawie Pan Robert Cichecki wyeksponuje obrazy , które powstały w latach 2010 – 2020. Zdecydowaną większość prac stanowić będą pejzaże miejskie Szczecina ukazujące zarówno współczesne widoki naszego miasta , jak i te z początku XX wieku. Zaprezentowane zostanie również kilkanaście krajobrazów zachodniopomorskich i grafik.

 

Dzień Niepodległości w Starej Rzeźni. 11 listopada od godziny 11:00

Zaczniemy o godzinie 11:11 od podniesienia Bandery Polski na „Kapitańskim Maszcie” ulokowanym na Skwerze Kapitanów nieopodal Starej Rzeźni. Uroczyście odśpiewamy „Hymn do Bałtyku” oraz oczywiście nasz „Mazurek Dąbrowskiego”. Kapitanowie przygotowali okolicznościowe przemówienia. Będzie więc wiele akcentów morskich i patriotycznych.

Po uroczystościach plenerowych przenosimy się do Starej Rzeźni, gdzie o 13:00 odbędzie się projekcja filmu „Lila” oraz spotkanie autorskie z Panem Cezarym Krajewskim. Spotkanie jest bezpłatne, ale ze względu na obostrzenia sanitarne obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w Kubryku Literackim. Na godzinę 15:00 w Sali Iluzjon zaplanowaliśmy retransmisję koncertu artystów z Kluby 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa pod tytułem „Twórcy Niepodległości”

 

 

 

„Kultura dla biznesu” – wydarzenie Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

To najważniejsze gospodarcze wydarzenie jesieni organizowane przez największy samorząd gospodarczy Pomorza Zachodniego. Tym razem wydarzenie będzie miało formułę online i zawierać będzie w sobie szereg inicjatyw podejmowanych dotychczas przez Izbę jako osobne wydarzenia. Poznamy laureatów konkursu Business Act, czyli młodych i zdolnych ludzi z własnymi pomysłami na biznes. Nagrodzeni zostaną najbardziej odpowiedzialni społecznie przedsiębiorcy z terenu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Całe wydarzenie ma również charakter charytatywny – zbierane będą pieniądze na rzecz 19-letniego Maćka, który stracił nogę w wypadku komunikacyjnym. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Jackpot. Serdecznie zachęcamy do śledzenia transmisji tego niezwykłego wydarzenia, które odbędzie się w Starej Rzeźni.

 

Bryganda w Starej Rzeźni. Kolejny wieczór improwizacji! Piątek, 20 listopada o godzinie 20:00. Bilety są jeszcze dostępne.

BRYGANDA to nowa ekipa teatru improwizowanego w Szczecinie.
Każdy z nas wywodzi się z innego teatru, ale czasem spotykamy się razem. Wtedy przy pomocy widowni stwarzamy całkiem nowe światy, które powstaną tylko raz i nigdy się już nie powtórzą. Gramy spektakle komediowe bez scenariusza, które czasami rozśmieszają, ale czasem potrafią wzruszyć. BRYGANDA to teatr wyobraźni, który może się zdarzyć między nami a publicznością. Może być tak, że razem stworzymy coś, o czym nigdy nie mieliśmy odwagi nawet pomyśleć.

 

„W starym domu” – spektakl improwizowany! Sobota 21 listopada o godzinie 19:00. Bilety są jeszcze dostępne.

Blender – Bydgoskie Impro Układanki to grupa zajmująca się improwizacją komediową i teatralną od czerwca 2017 roku. Swoje kreatywne, dramaturgiczne i rozentuzjazmowane podejście do otaczającej rzeczywistości cyklicznie prezentują na deskach bydgoskich klubów i teatrów oraz w centrach kultury. Obecny skład grupy to Adriana Żurawska, Antonina Spica, Cezary Markiewicz, Igor Łyjak, Krzysztof Strzyżewski, Marceli Pławski, Michał Siedlecki oraz Tomasz Harkot. W zależności od organizowanych projektów skład spektaklowy ulega modyfikacjom.

 

75 filmów na 75 lecie polskiego Szczecina. Poniedziałek 23 listopada o godzinie 19:30. Wstęp wolny.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wraz ze Stowarzyszeniem Kamera postanowiło uczcić 75 lat polskiego Szczecina w bliski sobie sposób – za pośrednictwem sztuki.
Przygotowaliśmy pokazy filmowe i prelekcje – bohaterami naszych spotkań będą szczecińscy twórcy z zakresu sztuki filmowej oraz ich produkcje.

IMMER REISEBEREIT ( Zawsze gotowy do podróży). Na dokument składają się rejestracje zawodowych podróży kompozytora Piotra Klimka oraz jego narracje z offu: to refleksyjny, lecz także ironiczny komentarz bohatera na temat muzyki i charakteru sztuki w ogóle. Całość uzupełnia ścieżka dźwiękowa filmu – różnorodne stylistycznie fragmenty utworów tworzą kolaż z dźwiękami codzienności muzyka, jego występów i prób oraz brzmieniem nieustannego życia w drodze.

Wykład coach Małgorzaty Krawczak – „Emocje: apatia i żal”. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny

Kolejny wykład z cyklu „Emocje” przygotowany przez najpopularniejszą szczecińską coach Małgorzatę Krawczak. Tym razem pod lupę wzięte zostaną takie emocje jak apatia i żal. Apatia opiera się na przekonaniu „nie mogę”, wskazuje ona na niedostatek energii życiowej. To poczucie, że nie możemy zrobić nic, by poprawić swoją sytuację i że nikt nie może nam pomóc. To stan beznadziei i bezsilności. Żal to poczucie, że sprawy są zbyt trudne, nigdy nie zdołamy im sprostać, że jesteśmy niekochani i nie zasługujemy na miłość. Towarzyszy temu myśl: „Zmarnowałem wszystkie te lata”. To poczucie straty i smutek. Jak żyć i jak okiełznać te emocje?

 

To share knowledge and experience / Szczecin 2020. Najważniejsze gospodarcze wydarzenie jesieni w Starej Rzeźni. Początek 26 listopada o godzinie 10:00. Transmisja online.

Najlepsi prelegenci w jednym miejscu, unikatowe i ważne tematy oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych – przed nami kolejna edycja „To share knowledge and experience”. Już 26 listopada „Podzielimy się wiedzą i doświadczeniem w biznesie”! Nie zabraknie tematów związanych z transportem oraz logistyką ale także tych bieżących związanych z Covid -19. Przyjrzymy się temu w jaki sposób pandemia wpłynęła na zachodniopomorską gospodarkę oraz poruszymy temat Brexitu. W ramach wydarzenia przybliżymy najnowsze zmiany prawne i podatkowe. Rejestracja poprzez stronę internetową Tskae.eu / link przekierowujący na końcu zaproszenia!

 

Mezalians – duet iluzjonisty i żonglera. Piątek, 27 listopada o godzinie 19:00. Bilety na wydarzenie są dostępne.

Iluzja i żonglerka – obie te dziedziny bazują na precyzji, opanowaniu rekwizytu i nie lada pracy włożonej w opanowanie danej dziedziny. Obie spotykają się na festiwalach ulicy, jednak często nie idą w parze. Są różne od siebie i każda ma swoje tajemnice do ukazania. Mezalians – wydarzenie to powstało przez przypadkowe spotkanie dwóch doświadczonych szczecińskich performerów na scenie, gdzie wspólnymi siłami stworzyli ponad godzinny program przeznaczony dla dorosłych. Główną osią naszej opowieści są różne ujęcia granic.

 

W październiku premierę miał również album „Zielony Szczecin” – ostatnie kilkanaście egzemplarzy tego niezwykłego dzieła jest dostępnych w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni! Projekt jest przygotowany przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Grupę CSL.

Pozostaw komentarz