Kev Fox w Starej Rzeźni w październiku. To może być najważniejsze wydarzenie jesieni na Łasztowni

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przygotowuje kolejne wydarzenia, które w trudnym czasie pandemii odbędzie się jesienią. Jednym z najważniejszych koncertów będzie koncert Keva Foxa, połowy przebojowego duetu Smolik & Kev Fox. Koncert odbędzie się 4 października o godzinie 18:00.

W ciągu ponad pięcioletniej historii istnienia Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia dwa koncerty duetu Kev Fox i Andrzej Smolik zostały zapamiętane jako jedne z tych najbardziej magnetyzujących. Kev gra też akustyczne, solowe koncerty. Wówczas do repertuaru dołącza kilka utworów, które nie znalazły się na płytach wspólnych z Andrzejem Smolikiem oraz najczęściej 2 lub 3 utwory artystów, którzy byli lub nadal są dla niego inspiracją. Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.

W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie. Duet wciąż koncertuje, pojawił się na większości liczących się festiwali m.in Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal. – Jestem bardzo szczęśliwa, że w tych trudnych czasach udało nam się zaprosić do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia artystę, który w duecie z Andrzejem Smolikiem już dwukrotnie wyprzedał koncerty na Łasztowni. Kev to wulkan energii, człowiek, który swoją twórczością głęboko porusza i sprawia, że na czas koncertu zapominamy o wszystkim co dzieje się dookoła nas. Jestem przekonana, że październikowy koncert będzie wielkim sukcesem artystycznym, bo Solo Act Keva to zupełnie inny rodzaj prezentacji niż koncerty w duecie. Śmiało mogę powiedzieć, że dla nas to jeden z najważniejszych koncertów jesieni, ale szykujemy jeszcze kilka niespodzianek – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Prosimy o pośpiech. W koncercie będzie mogło wziąć udział tylko 90 osób. To będzie więc bardzo intymne i kameralne wydarzenie! Koncert Keva Foxa odbędzie się 4 października o godzinie 18:00 w Starej Rzeźni. Bilety są do kupienia na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.

Pozostaw komentarz