To już czas! Stara Rzeźnia „odmraża się” i zaprasza na pierwszą wystawę!

Ostatnie miesiące były dla wszystkich instytucji kultury w Szczecinie czasem wyjątkowo trudnym. Odwoływane koncerty, anulowane spektakle, mniej rozmaitych spotkań autorskich i wykładów. Wiele wydarzeń przeniosło się do Internetu i „Kultura online” w dużej mierze sprawdziła się w czasie pandemii, ale artyści chcą spotykać się ze swoimi odbiorcami, a odbiorcy są spragnieni wydarzeń kulturalnych na żywo. Czas więc na „odmrażanie” wydarzeń w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wernisaż pierwszej od wielu miesięcy wystawy w naszej instytucji będzie mieć miejsce 29 czerwca. Zdjęcia przygotowane przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie będą do zobaczenia do połowy lipca.

Pierwsza wystawa po kilkumiesięcznej przerwie. Będziemy wspominać Dni Morza

Formuła wystawy i to, co będzie na niej prezentowane nie jest przypadkowe. Chcemy przenieść mieszkańców Szczecina do czasu, kiedy latem bez skrępowania cieszyliśmy się życiem, korzystaliśmy z piękna naszego miasta i ze wspaniałych wydarzeń plenerowych, które z roku na rok poprawiały swoją jakość i przyciągały do naszego miasta rzesze turystów. – Wystawa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie przedstawiać będzie zdjęcia tworzone w czasie ubiegłorocznych „Dni Morza” oraz innych żeglarskich wydarzeń, które miały miejsce w minionych latach na terenie naszego miasta. Pomyśleliśmy, że to idealny pomysł, bo w tym roku zorganizowane imprezy plenerowe w dużej mierze przeniesione zostały na koniec wakacji i wczesną jesień, a my przecież byliśmy przyzwyczajeni, że Dni Morza są w czerwcu i w jakiś sposób inaugurują one sezon rekreacyjny nad wodą – mówi Agnieszka Górska, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Wystawa prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku  przywróci nam przed oczy wspaniałe żaglowce, piękno bulwarów czy pozwoli wspomnieć jak wyglądały wydarzenia rozrywkowe w czasie największych imprez w minionych latach. Mamy nadzieję, że to, co póki co jest dla nas przez pandemię wspomnieniem, w następnych miesiącach znów będzie mieć miejsce na Łasztowni. Dodam, że jest to pierwsze otwarte wydarzenie w Starej Rzeźni od wielu miesięcy. Nie możemy się doczekać aż mieszkańcy Szczecina znowu będą nas odwiedzać. Szykujemy dla Państwa mnóstwo niespodzianek na jesień – dodaje Agnieszka Górska, kierownik Starej Rzeźni.

Uniwersytet Trzeciego Wieku fotografował Dni Morza. Efekty? Ocenimy już 29 czerwca!

Kierownictwo Starej Rzeźni na czele z Prezes Laurą Hołowacz cieszą się na organizację wydarzeń od lipca, ale cieszą się również artyści, którzy na Łasztowni swoją twórczość regularnie prezentują. : – Jesteśmy pasjonatami, miłośnikami fotografii. Zdjęcia , które będziemy prezentować na wystawie w Starej Rzeźni były wykonywane podczas Dni Morza  w latach poprzednich. Na wystawie zobaczymy zdjęcia  słynnych żaglowców i nie tylko.  Wybraliśmy ponad trzydzieści najpiękniejszych fotografii i nie możemy się doczekać Państwa recenzji. Dla naszych słuchaczy możliwość prezentowania swojej twórczości jest bardzo ważna, a w czasie pandemii było to niemożliwe – wyjaśnia Barbara Olszewska, kierownik zespołu Foto-Wideo Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie.

 

Wernisaż wystawy będzie mieć miejsce 29 czerwca. Serdecznie zapraszamy do Starej Rzeźni!

Pozostaw komentarz