Tramwaj Wodny wraca na Odrę. Gdzie tym razem popłyniemy?

Szczeciński tramwaj wodny zaprasza w sezonie 2020 na rejs Odrą dookoła Wyspy Grodzkiej. Tramwaj powraca na Łasztownie po zimowo-wiosennej przerwie. Pierwsze kursy już się odbyły.

      Tramwaj wodny kursuje codziennie od 1 maja do 30 września 2020 r., co pół godziny, od godz. 11:00 (w piątek, sobotę, niedzielę i święta) lub 16:00 (od poniedziałku do czwartku) do zachodu słońca. Podczas trwającego 25 minut rejsu podziwiać można piękne widoki śródmieścia Szczecina, w tym panoramę Wałów Chrobrego i Zamku Książąt Pomorskich, most Trasy Zamkowej, port jachtowy Marina North-East z kładką pod którą katamaran przepływa oraz odrestaurowane budynki Łasztowni i historyczne dźwigi portowe zwane „dźwigozaurami”.
    Przystanek tramwaju wodnego zlokalizowany jest na Bulwarze Piastowskim na zachodnim brzegu Odry, przy Alei Żeglarzy, w sąsiedztwie Mostu Długiego, przed restauracją Stockholm, w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego węzła tramwajowej i autobusowej komunikacji miejskiej przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przystanek tramwaju wodnego jest oznaczony tablicą z rozkładem jazdy. Trasę obsługuje katamaran motorowy „Enterprise” zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej kpt. Andrzeja Armińskiego. Jednostka mieści na swym przestronnym pokładzie jednorazowo 12 pasażerów.
     Ze względów bezpieczeństwa rejsy mogą zostać wstrzymane podczas ulewnych deszczy i burz. Przy zmiennej pogodzie najlepiej upewnić się telefonicznie, czy tramwaj kursuje. Aktualne przepisy epidemiczne zobowiązują pasażerów do zasłaniania ust i nosa oraz do zachowania dystansu 2 metrów.

Ceny

Cena biletu w normalnego dla jednej osoby:
w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek: 10 zł,
w piątek, sobotę, niedzielę oraz w dni świąteczne: 15 zł.

 

Cena biletu dla dziecka do 13 lat: 5 zł.
ŹRÓDŁO:  http://tramwajwodny.szczecin.pl/. Zdjęcia udostępnione przez p. Mariusza Łojkę.

Pozostaw komentarz