Literacko, muzycznie, żeglarsko i z akcentami romskimi – weekend pełen zróżnicowanych wydarzeń na Łasztowni!

Takiego połączenia na Łasztowni chyba jeszcze nie było! Najbliższy weekend przyniesie szeroki przekrój wydarzeń i inicjatyw, w których będzie można wziąć udział. Piątek to koncert ukochanego zespołu szczecinian, czyli Sklepu z Ptasimi Piórami. Sobota przynosi kolejną odsłonę performance artystycznego „Szczecińska Keja”, który łączy muzykę, promocję kultury marynistycznej z pokazami tanecznymi, filmowymi i recytacją wierszy, wszystko to skupione jest wokół tematyki morza. W niedzielę zapraszamy na wieczór cygański „Oczami duszy mej…”

Sklep z Ptasimi Piórami powraca do Starej Rzeźni. 6 marca o godzinie 19:00

Koncerty formacji Ryszarda Leoszewskiego są już jesienna i wiosenną tradycją Starej Rzeźni. Najbliższy koncert, który obfitować będzie w premierowe utwory odbędzie się 6 marca. Podczas konferencji prasowej zwiastującej wiosenną ramówkę Starej Rzeźni lider i wokalista formacji zdradził kilka muzycznych szczegółów odnośnie wydarzenia: – Szykujemy nową płytę, w tym roku planujemy premierę singla. Możemy więc obiecać, że ten koncert będzie obfitować w nowości i ciekawe prapremiery. Zaprezentujemy także teledysk, który powstał z Grupą MoCarta. Zaprezentujemy także piosenkę, którą Sklep z Ptasimi Piórami nagrał z Magdą Umer. Jest to utwór „Stempelek”. Chciałbym żeby premiera tej wspaniałej kolaboracji miała miejsce 6 marca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – mówi Ryszard Leoszewski.

Bilety są jeszcze do nabycia w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni oraz na stronie Bilety FM.

 

Performance marynistyczny „Szczecińska Keja” już w sobotę w Starej Rzeźni. Początek o 17:00

Już w najbliższą sobotę w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się druga odsłona wydarzenia o charakterze literacko-muzycznym, którego głównym tematem będzie morze i szeroko rozumiana kultura morska. Inicjatorką „Szczecińskiej Kei” jest Anna Jakubczak. W czasie wydarzenia planowane jest czytanie wierszy, pokazy etiud filmowych, morskie opowieści oraz oryginalne pokazy taneczne. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wydarzenie, którego organizatorką jest artystka Anna Jakubczak łączy w sobie wiele elementów: od pokazów tanecznych, wystaw fotograficznych przez morskie anegdoty i czytanie poezji marynistycznej.  – Marynistyka jest ściśle związana ze Szczecinem. Chcemy propagować wśród mieszkańców ten istotny symbol. Utrzymywać tradycje marynistyczną poprzez organizację wydarzeń o tej tematyce, na które jest zapotrzebowanie. Jak również dzielić się pokoleniowo bogactwem morskich opowieści, literatury, które są niezwykle inspirujące. Zachęcać do przezywania własnych inspirujących morskich przygód – zapowiada Anna Jakubczak.  Jak mówi organizatorka wydarzenia morze od zawsze bardzo inspirowało artystów, stąd szeroki wachlarz twórczości zaprezentowany zostanie w sobotę. Początek spotkania o godzinie 17:00. Wstęp jest wolny!

 

„Oczami duszy mej” – wieczór cygański w Starej Rzeźni. 8 marca o godzinie 18:00

Organizatorem wydarzenia jest AnTime Agencja Artystyczna zajmująca się folklorem mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkujących w Polsce. Współorganizatorem jest Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Wystąpią:
Aneta Hryckiewicz- prowadząca, vokal, recytacja wybranych wierszy Papuszy w języku polskim. Współpracująca z Edwardem Dębickim i cygańskim zespołem Terno.

Edward Dębicki – recytacja wierszy Papuszy po cygańsku, rozmowa o Papuszy, która była ciotka Edwarda Dębickiego. Kompozytor, pisarz, poeta. Współpracował z Edyta Geppert, Anną German, Januszem Józefowiczem i innymi. Jest założycielem cygańskiego zespołu Terno.

Na wydarzenie przyjadą goście z Polski, którzy powiązani są zawodowo z postacią Papuszy. Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz na stronie Bilety FM.

Pozostaw komentarz