MAD JAM 2020. Ostatnie przygotowania do największego tanecznego wydarzenia tego sezonu

Wszystko zacznie się od dwugodzinnych warsztatów tanecznych z trenerem, który jednocześnie będzie członkiem komisji konkursowej całego wydarzenia. Od 12:00 zacznie się za to międzynarodowy konkurs, w którym udział weźmie blisko 200 tancerzy z całego świata. Międzynarodowy Turniej Taneczny MAD JAM to inicjatywa dość młoda, a już odniosła ogromny sukces na stałe wpisując się w harmonogram najważniejszych, tanecznych wydarzeń Szczecina. Wszystkich zainteresowanych zobaczeniem zmagań najlepszych tancerzy Break Dance zapraszamy do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w sobotę 22 lutego.

Przygotowania do MAD JAM 2020 są już na ostatniej prostej. W najbliższą sobotę Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia stanie się areną tanecznych zmagań na najwyższym światowym poziomie. Do Szczecina przyjadą tancerze break dance z całego świata. Jak mówi organizator wydarzenia Jarosław Szymański z grupy tanecznej Mad Flavour i Fundacji Life Surfers, będziemy mogli zobaczyć najlepszych tancerzy na świecie w niestandardowych układach tanecznych, w których będzie mnóstwo miejsca na improwizację.

– Jadą do nas zawodnicy z Afryki, Australii, Izraela, Hiszpanii, Niemiec, właściwie możemy powiedzieć, że z całego świata. Przygotowania są na ostatniej prostej, zostało właściwie tylko oznaczenie miejsca i zakwaterowanie przybywających do nas gości. Jesteśmy gotowi do największego tanecznego wydarzenia tego sezonu, zależy nam żeby Szczecin zaistniał w świadomości naszych gości jako miasto w którym odbywają się spektakularne i prestiżowe zawody break dance – mówi Jarosław Szymański.  – Wyciągnęliśmy dużo wniosków z pierwszej edycji. Jest większa ilość uczestników, wydarzenie cieszy się także zainteresowaniem widzów, bo odpowiadamy na mnóstwo pytań czy można przyjść na widownie, jestem pewien, że również walory artystyczne i taneczne będą jeszcze wyższe niż rok temu. To dla nas wielkie wyzwanie – dodaje organizator.

Rywalizacja podzielona jest na kategorie:

  • 2 vs 2, czyli start w duecie. 160 tancerzy będzie rywalizować między sobą w tanecznych walkach pokazowych. Sędziowie wybiorą 16 najlepszych tancerzy, a potem zwycięzca wybrany zostanie poprzez rywalizacje w systemie pucharowym
  • Seven2smoke, tancerze będą prezentować swoje umiejętności w tzw. Kołach. Sędziowie będą typować najlepszych, którzy następnie zaprezentują się w wielkim finale. Selekcja wskaże siedmiu najlepszych tancerzy, a potem zwycięzcę.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia MAD JAM 2020 break dance to nie tylko „stanie na głowie”: – Breaking to ogromne widowisko, są tam rozmaite elementy rotacyjne, mieszające elementy tańca sportowego, akrobatyki czy nawet gimnastyki artystycznej. Ograniczanie tego tańca do figur na głowie czy do przeplatanek i podskoków byłoby tutaj bardzo krzywdzące. Jest to szeroki wachlarz elementów tanecznych, a nie tylko stereotypowe kręcenie się. Zawody MAD JAM 2020 to prezentacja najlepszych zawodników na świecie. Przyjdźcie, zobaczcie, czekamy na dzieciaki, na młodzież, na dorosłych – zaprasza Jarosław Szymański.

MAD JAM 2020 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 22 lutego od godziny 10:00.

Pozostaw komentarz