Stara Rzeźnia ma pięć lat! Wiosenny harmonogram instytucji pełen interesujących wydarzeń

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kończy 5 lat! 21 marca 2015 roku przed budynkiem naszej instytucji Prezes Laura Hołowacz uroczyście otworzyła Centrum Kultury, Restaurację oraz zupełnie nową przestrzeń biurową w mieście. Powstanie Starej Rzeźni stało się dalszym impulsem rozwoju na Łasztowni. Uroczyste urodziny będą jednym z najważniejszych wydarzeń tej wiosny, ale wykładów, spotkań, spektakli, wystaw i koncertów niemal codziennie będzie całe mnóstwo. – Kolejny sezon w Starej Rzeźni przyniesie kilka zaskoczeń. Będą gwiazdy muzyki, powrócą kochane przez mieszkańców wydarzenia cykliczne, szykujemy się także do kilku ciekawych nowości – mówi Iwona Nowakowska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

To już 5 lat! Stara Rzeźnia zainspirowała do rozwoju Łasztowni

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kończy 5 lat. Świętować będziemy przez cały sezon wiosenny, bo w tym roku w planach jest całe mnóstwo interesujących wydarzeń: – Działanie naszego centrum kultury to dowód na to, że ryzykowne pomysły czasem okazują się wielkimi sukcesami. Pięć lat Starej Rzeźni pokazuje, że prywatna instytucja kultury w mieście może sobie świetnie radzić. Stara Rzeźnia powstała z inicjatywy Prezes Laury Hołowacz i niewątpliwie na dobre wpisała się w życie kulturalne i horyzont naszego miasta. W roku 2020 chcemy zaskakiwać ilością wydarzeń artystycznych, spotkań kulturalnych oraz nowych pomysłów, które będą sprawiały, że Łasztownia będzie prawdziwym sercem Szczecina – mówi Iwona Nowakowska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Urodziny Starej Rzeźni będą mieć miejsce 21 marca. Początek spotkania będzie mieć miejsce o godzinie 14:00. Przewidzieliśmy szereg atrakcji dla mieszkańców, w tym koncerty, zabawy dla dzieci, poczęstunek. Pokażemy jak kiedyś wyglądała Stara Rzeźnia, jak kiedyś wyglądała Łasztownia, a jak wspaniale jest teraz – mówi Iwona Nowakowska. – Wieczorem odbędzie się uroczysty koncert na które będzie można otrzymać wejściówkę – dodaje Nowakowska.

 

Wielkie gwiazdy muzyki wiosną na Łasztowni

Wiosna to kolejny sezon podczas którego możemy spodziewać się w Starej Rzeźni doskonałych koncertów największych gwiazd polskiej muzyki: – Zaczynamy koncertem zespołu Świetliki, legenda muzyki spod znaku rocka literackiego, to już 21 lutego. 15 marca wystąpi Julia Marcell, jedna z najambitniejszych, a jednocześnie najbardziej rozpoznawalnych twarzy muzyki alternatywnej w Polsce. Julia wydała właśnie doskonale przyjęty album „Skull echo”. Zaledwie kilka dni później pierwszy SOLD OUT roku 2020, czyli Kwiat Jabłoni. Bilety na koncert wyprzedały się w godzinę. Największą muzyczną gwiazdą wiosny będzie bez wątpienia Natalia Nykiel. Posiadaczka dwóch diamentowych singli, jej piosenki wyświetlono na YouTube już ponad 180 milionów razy. Ostatni album Natalii Origo jest płytą z ambicjami międzynarodowymi. Jesteśmy dumni, że taka artystka wystąpi wiosną na Łasztowni – mówi Agnieszka Górska, specjalistka ds. organizacji imprez w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Warto wspomnieć, że wiosną na naszej scenie usłyszymy także Jarka Wista z programem „Dolce VitaM”, zespół Phillipe Lemm Trio czy dla fanów stand upu: autorski program Grzegorza Dolniaka 2 i 3 kwietnia 2020. – To nie wszystkie muzyczne wydarzenia. O szczegółach będziemy informować na bieżąco – dodaje Agnieszka Górska.

Teatr, wystawy, wykłady i nie tylko

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jest przestrzenią, która pobudza kreatywność. Świadczy o tym ilość wydarzeń i ich bardzo duża różnorodność. Wspólnie z Fundacją Kultury West & Art. zaprosimy na znane i lubiane spektakle: „Morfina 0.05”, „Wszystko o mężczyznach” oraz „Pół na Pół” oraz na zupełnie nowe przedstawienia. W marcu na Łasztowni obecny będzie także Sklep z Ptasimi Piórami (6 marca) oraz Ryszard Leoszewski i zespół Arfik (1 marca).  Późnią wiosną powróci także ukochana przez mieszkańców Szczecina „Szwajowa niedziela”.

Ze swoimi stałymi wykładami w roku 2020 występować będą także prof. Jacek Rudnicki oraz coach Małgorzata Krawczak. – Harmonogram Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapełnia się bez przerwy kolejnymi wydarzeniami. Zapraszamy by być z nami jak najczęściej – mówi Iwona Nowakowska.

 

RAMOWY HARMONOGRAM NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ – WIOSNA 2020 CKE STARA RZEŹNIA

 

21.02.2020, koncert zespołu ŚWIETLIKI

22.02.2020, międzynarodowe zawody taneczne MAD JAM 2020

6.03.2020, koncert zespołu SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI

8.03.2020, koncert + prezentacja, wieczór cygański OCZYMA DUSZY MEJ

15.03.2020, koncert JULII MARCELL

20.03.2020, koncert zespołu KWIAT JABŁONI

21.03.2020 – 5 URODZINY CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA

22.03.2020, spektakl WNIEBOWZIĘTE, CZYLI KOMEDIA LOTNICZA

2,3.04.2020, stand up GRZEGORZ DOLNIAK na Łasztowni

19.04.2020, targi akcesoriów dla zwierząt PUPILOVE 2020

24.04.2020, koncert zespołu PHILLIPE LEMM TRIO

24.05.2020, koncert JARKA WISTA, projekt „Dolce VitaM”

29.05.2020, koncert Natalii Nykiel, „Origo Tour 2020”

+ spektakle organizowane w Starej Rzeźni przez Fundację Kultury West & Art oraz całe mnóstwo innych wydarzeń!

Pozostaw komentarz