„Miłość pozwala by nie utytłać się w rzeczywistości” – niezwykły koncert na walentynki!

Koncert walentynkowy w Starej Rzeźni to już coroczna tradycja naszej instytucji. W tym roku z autorskim recitalem zaprezentuje się jedna z najbardziej charakterystycznych aktorek szczecińskiej ceny teatralnej. Już 14 lutego zobaczymy i usłyszymy Olgę Adamską, która dla wszystkich zakochanych przygotowała pełen emocji repertuar. Będzie przebojowo, emocjonalnie, romantycznie, ale i refleksyjnie. – Miłość to paleta uczuć i podczas tego koncertu będzie można usłyszeć wszystkie odcienie stanu zakochania – zapowiadają organizatorzy. Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne. Program artystyczny „Czerwony element” powraca na scenę po latach przerwy i jak zapewnia Olga Adamska „to nie jest to, co kiedyś”, bo jak wiadomo z wiekiem ludzie się zmieniają i podejście do miłości też ulega zmianie.

Koncert walentynkowy – „Czerwony Element” – recital Olgi Adamskiej, laureatki tegorocznej nagrody artystycznej „Bursztynowy Pierścień” będzie prawdziwym spacerem po emocjach. Jak mówi artystka  spotkanie z „czerwonym elementem” to coś, co powinien przeżyć każdy. Powroty do przeszłości, do romansów, miłości i miłostek, nie melancholijne, aczkolwiek rozpamiętywane, odrobinę zadumane i troszeczkę odżałowane. Bo przecież to, jacy jesteśmy teraz, to efekt naszych przeżyć. A kto z nas może powiedzieć, że nigdy nie wracał myślami do dawnych miłości, tych szczęśliwych i tych nieszczęśliwych.

Artyści starsi i bogatsi o doświadczenia też te miłosne, zaprezentują mało znane piosenki znanych wykonawców – między innymi Waglewskiego, Kayah, Czyżykiewicza, Edyty Geppert czy Marka Grechuty – w interpretacji zespołu. Przed laty zachęcali prowokacyjnie : „jeśli chcesz opłakać dawną miłość lub podziękować za to, że odeszła  – przyjdź”. Dziś mówią: Miłość jest jak świat równoległy, nie zastępczy, ale równoległy, który umożliwia niezwariowanie od nadmiaru rzeczywistości, nieunurzanie się w niej, nieutytłanie. Miłość jako COŚ, co właściwie jest drogą do szczęścia

 

Artystce na scenie towarzyszą muzycy :

Krzysztof Baranowski – elektronika, akordeon, instrumenty klawiszowe
Vitalii Bodnar – gitara
Paweł Grzesiuk – bass
Ireneusz Budny – perkusja

Koncert walentynkowy „Czerwony punkt” w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się 14 lutego o godzinie 20:30. Bilety dostępne na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim.

Pozostaw komentarz