Trzy przedstawienia jeszcze w styczniu w Starej Rzeźni. Serdecznie zapraszamy!

Trzy najpopularniejsze produkcje Fundacji Kultury West & Art będzie można zobaczyć w styczniu 2020 roku w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Na afisz powraca nieobecny jesienią spektakl „Wszystko o mężczyznach”. Kolejny raz zobaczymy także przedstawienie będące laureatem „Bursztynowego pierścienia” czyli monodram Marka Żerańskiego „Morfina 0.05” oraz sztukę „Pół na pół”. Bilety na wszystkie przedstawienia w Starej Rzeźni są jeszcze dostępne. Serdecznie zapraszamy!

– W styczniu do Starej Rzeźni powracają trzy wyprodukowane przez nas spektakle, które w roku 2019 widzowie mogli zobaczyć na Łasztowni. Możemy powiedzieć, że przygotowujemy się do wiosny kiedy to zaprezentujemy nowe przedstawienia, w tym zapowiadany jesienią program artystyczny dla dzieci – zapowiada Piotr Ochman z Fundacji West & Art.

 

Jakie spektakle możemy zobaczyć jeszcze w styczniu?

„Morfina 0.05”, monodram Marka Żerańskiego w Starej Rzeźni. Środa, 15 stycznia o godzinie 19:00

Zwycięzca „Bursztynowego Pierścienia 2019” w kategorii najlepszy spektakl!
Morfina 0,05 Monodram Marka Żerańskiego wg. M. Bułhakowa. Monodram ten to sceniczna adaptacja pierwszego, a zarazem autobiograficznego opowiadania rosyjskiego pisarza, które powstało w 1927 roku. Skrupulatnie opisał w nim swe doświadczenia z zażywaniem morfiny odbywając praktykę lekarską w Wiaźmie, na głębokiej rosyjskiej prowincji. Reżyser wyeksponował psychologiczny obraz stanu narkotycznego po zażyciu niewielkiej dawki oraz szybko postępujący proces uzależnienia. Podczas pełnego emocji monodramu Marka Żerańskiego widzimy bezowocne próby odrzucenia nałogu, bezskuteczne kroki samowyleczenia i tragiczne konsekwencje głodu narkotykowego.

„Pół na pół” w Starej Rzeźni. Środa, 29 stycznia o godzinie 19:00.

Przychodzi brat do brata, czyli rodzinna tragifarsa z chorą matką w tle. Będzie śmiesznie i strasznie, bo emocje są silne, a stawka najwyższa. To historia o nas, o naszych relacjach z najbliższymi, o tym co jest ważne i gdzie jest granica przyzwoitości, o ile w ogóle jest… Do czego jesteśmy zdolni, kiedy nasza mała stabilizacja jest zagrożona? O tym wszystkim opowiada, w niezwykle błyskotliwym dialogu, pełna zaskakujących zwrotów akcji, sztuka dwóch hiszpańskich autorów. Spektakl miał swoją premierę w Starej Rzeźni we wrześniu 2019 roku i od tego czasu cieszy się niezmiennym zainteresowaniem publiczności.

„Wszystko o mężczyznach”, wielki powrót do Starej Rzeźni. Piątek, 31 stycznia o godzinie 19:00

West&Art i Scena Stara Rzeźnia zapraszają na przedstawienie „Wszystko o mężczyznach”, sztukę Miro Gavrana – wybitnego, wielokrotnie nagradzanego chorwackiego pisarza m.in. najlepszy dramatopisarz Europy Środkowej w 1999 r. Tajemnice mężczyzn ujawnią trzej szczecińscy aktorzy: Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski i Wiesław Lewoc. Będzie śmiesznie i strasznie, będą łzy wzruszenia i radości. Każdy mężczyzna odnajdzie w nich kawałek swojego życia.

 

Bilety na wszystkie przedstawienia do nabycia w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni oraz na stronie Bilety FM.

Pozostaw komentarz