Tribute to Louis Armstrong – Troy „Sachno” Anderson wraca do Starej Rzeźni

To był jeden z najpiękniejszych wiosennych koncertów w Starej Rzeźni. Zachwycona była publiczność, ale zachwycony był także Troy Anderson, który ponownie odwiedzi Szczecin by zagrać w naszej instytucji. Muzyk koncertuje na całym świecie prezentując standardy jazzowe oraz oddając muzyczny hołd swojemu mistrzowi Louisowi Armstrongowi. Wydarzenie będzie mieć miejsce w Starej Rzeźni 15 grudnia o godzinie 19.00. Bilety są jeszcze do nabycia.

Louis Armstrong był pionierem w przełamywaniu barier w podzielonej rasowo Ameryce. Jego talent i charyzma sprawiły, że był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, który stał się gwiazdą wielkiego formatu. W 1949 roku został pierwszym muzykiem jazzowym, który trafił na okładkę magazynu „Time”, jako pierwszy czarnoskóry muzyk zagrał w produkcjach filmowych w Hollywood.  Do dzisiaj uważany jest za jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych, a kolejne pokolenia podziwiają jego kunszt i talent. Jednym z artystów, którego twórczość i działalność artystyczna jest inspirowana właśnie tym, jak tworzył Armstrong jest Troy Anderson. Muzyk jest fizycznie i wokalnie bardzo podobny do swojego mistrza, stąd kilka lat temu zrodził się pomysł na trasę koncertową „Tribute to Louis Armstrong”. Pomysł okazał się wielkim sukcesem, a Troy Anderson już kolejny raz rusza w międzynarodową trasę by oddawać swój muzyczny hołd.

Koncert „Tribute to Louis Armstrong” jest podróżą w czasie i przestrzeni – widzowie czują się tak, jakby nagle znaleźli się kilkadziesiąt lat temu w jakimś zadymionym klubie jazzowym, gdzieś w Nowym Orleanie, Chicago, czy Nowym Jorku. Ulegają złudzeniu jakby naprawdę słuchali na żywo legendarnego mistrza trąbki o zachrypniętym głosie. –Pierwszy raz gościliśmy w Starej Rzeźni Troya na wiosnę i zainteresowanie koncertem było tak wielkie, że musieliśmy zorganizować dwa jednego dnia. Mam nadzieję, że zimowy klimat, przedświąteczna atmosfera i fakt, że przed nami wystąpi artysta inspirujący się jednym z najwybitniejszych jazzmanów na świecie sprawi, że spotkamy się tłumnie w Starej Rzeźni 15 grudnia. Troy koncertuje w całej Europie, będzie to jego kolejny występ w Szczecinie. Bardzo spodobało mu się nasze miasto, życzliwość mieszkańców i jak powiedział wielka miłość do muzyki jazzowej, o której słyszał już wcześniej – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Koncert Tribute to Louis Armstrong – Troy „Sachno” Anderson

Niedziela, 15 grudnia 2019 o 19:00 – 21:00. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety są jeszcze dostępne – 100 zł.

Pozostaw komentarz