Będzie śmiesznie i będzie ostro. Dużo Stand-uperów w Starej Rzeźni w listopadzie

Stand-up zyskuje na popularności, a artyści w ostry sposób rozśmieszający publiczność gromadzą publiczność na największych arenach w Polsce. Stand-Up już niebawem zagości także w Starej Rzeźni. Zainteresowanie występami jest tak wielkie, że w przypadku dwóch ogłoszonych prezentacji konieczna była organizacja kolejnych występów. – Zainteresowanie występami jest tak wielkie, że szykujemy kilka programów na rok 2020 – przyznaje Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Już 7 i 8 listopada w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wystąpi Adam Van Bendler ze swoim autorskim programem „Światło w tunelu”. Występ stand-upera cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że konieczne było zorganizowanie drugiego terminu występu. Adama więc zobaczymy w Starej Rzeźni nie tylko 8, ale i 7 listopada. Bilety nadal są dostępne, choć rozchodzą się – jak to ostatnio na wszystkie występy stand-upowe – bardzo dynamicznie.

Adam to człowieka który zaprzedał duszę komedii, zwierzętom i… wiecznym tarapatom dzięki którym zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. W tym programie dowiemy się co siedzi w głowie introwertyka który po 5 latach bytowania w depresyjnej Skandynawii, w obawie przed samobójem powraca do ojczyzny by postawić wszystko na jedną kartę.  – Jeszcze nie wie, że ta karta to tylko jopek, którym sam się staje się w obliczu prawdziwej wojny. Wojny kart pobrudzonych tanim keczupem społecznych oczekiwań i tłuszczem własnych lęków. Choć opis wręcz ocieka populistyczną głębią i tanią hipsterską apaszką z Pepco, to jednak wiadomo, że nie zabraknie tu znów słodko-gorzkich, niszczących od łez żartów i dziwnych hipotez w stylu do którego przyzwyczaił nas Adam – czytamy w zapowiedzi występów Adama Von Bendlera.  Adam Van Bendler to komik z wieloletnim doświadczeniem. Ma za sobą ponad tysiąc występów Stand-upowych w całej Polsce i zagranicą. Był komediową gwiazdą w takich programach jak Comedy Central, Polsat, TVN – Kuba Wojewódzki czy na antenie TVP Rozrywka. Szerokie grono jego fanów rośnie z każdym rokiem a wszystkie filmy z jego występów Stand-upowych mają na YouTube łącznie ponad 8 milionów  wyświetleń.

Jeszcze w tym roku w ramach Festiwalu Komedii Szpak w Starej Rzeźni wystąpi Abelard Giza. Bilety na jego występ również rozeszły się błyskawicznie.  Na szczecińskim Festiwalu Komedii SZPAK wystąpi po raz pierwszy ze swoim stand-upem. 1 grudnia dwukrotnie (o 17:00 i 20:00) zaprezentuje najnowszy program zatytułowany „PINIATA”. Bilety na oba te występy wyprzedały się w niecałe trzy dni, w związku z czym organizatorzy zaplanowali dodatkowy, trzeci termin, tj. dzień później, w poniedziałek 2 grudnia o godz. 19:00 w Starej Rzeźni.

– Zainteresowanie występami Stand-uperów w Starej Rzeźni to dla nas wyraźny sygnał, że czas pomyśleć poważnie o organizacji większej ilości występów i prezentacji kabaretowych na Łasztowni. Obserwowaliśmy tłumy obecne na występach Stand-uperów na Wyspie Grodzkiej oraz np. w Netto Arenie. Jestem przekonany, że nasze propozycje też będą cieszyć się zainteresowaniem, a przykłady Adama Von Bendlera czy Szpakowe prezentacje Abelarda Gizy to jest idealny przykład tego, że chcemy się śmiać, nawet jeżeli jest to humor naprawdę na ostro – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.  – Mogę tylko zdradzić, że w 2020 roku będzie w Starej Rzeźni dużo niespodzianek dla miłośników Stand-upu i kabaretów – dodaje Patryk Walczak.

 

ADAM VAN BENDLER W STAREJ RZEŹNI

Czwartek, 7 listopada 2019 o 20:00 – 22:30. Piątek, 8 listopada 2019 o 20:00 – 22:30 – SOLD OUT. Bilety – 30 złotych.

 

FESTIWAL KOMEDII SZPAK W STAREJ RZEŹNI

piątek 29.11

18:00 I Stara Rzeźnia
konkurs stand-up
wystąpią: Ewa Stasiewicz, Adam Gajda, Piotr Popek, Adam Sobaniec, Arkadiusz Jaksa Jakszewicz, David Mbeda Ndege
gwiazda wieczoru – Magda Kubicka (zwyciężczyni 12. SZPAK-a)
prowadzenie: Katarzyna Piasecka

21:00 I Stara Rzeźnia
Michał Leja Show
gospodarz programu: Michał Leja
gościnnie: Grzegorz Dolniak

sobota 30.11

18:00 I Stara Rzeźnia
poligon kabaretowy
wystąpią: kabaret Czesuaf, kabaret Chyba, kabaret Czołówka Piekła, kabaret Zachodni
Prowadzenie: Piotr „Guma” Gumulec

21:00 I Stara Rzeźnia
impro mecz
wystąpią członkowie kabaretów: Czesuaf, Chyba, Zachodni, Czołówka Piekła
prowadzenie: Grzegorz Dolniak

niedziela 01.12

17:00 I Stara Rzeźnia
Abelard Giza – Piniata (nowy program) – wyprzedane

20:00 I Stara Rzeźnia
Abelard Giza – Piniata (nowy program) – wyprzedane

Poniedziałek 2.12

19:00 / Stara Rzeźnia

Abelard Giza – Piniata (nowy program)  – bilety jeszcze dostępne

Pozostaw komentarz