Sklep z Ptasimi Piórami powraca do Starej Rzeźni

Czy może być coś piękniejszego niż jesienny, listopadowy wieczór w towarzystwie lirycznych dźwięków akustycznych oraz spokojnego głosu Ryszarda Leoszewskiego? Sklep z Ptasimi Piórami, muzyczni ambasadorzy Szczecina już niebawem zagrają w Starej Rzeźni kolejny koncert. Nie zabraknie największych przebojów grupy, ale i nowości, które zespół na bieżąco tworzy. – To jest bardzo liryczna jesień w Starej Rzeźni. Usłyszeliśmy już zespół „Do góry dnem”, a przed nami występ zespołu „U Studni” i Sklepu z Ptasimi Piórami. Poezja Śpiewana idealnie pasuje do klimatu Starej Rzeźni, podkreślają to nasi goście, którzy zachwyceni są oprawą, kameralnością i możliwością bliskiego kontaktu z artystami – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Niemal równo po roku, jeden z najsłynniejszych szczecińskich zespołów wykonujących muzykę poetycką wraca do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest kompozytor, piosenkarz, pedagog – Ryszard Leoszewski. „Sklep” zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami.

Z okazji Jubileuszu 40 lecia zespół wykonał swoje najważniejsze utwory z orkiestrą symfoniczną Filharmonii w Szczecinie i nagrał nowy album CD pt. „Taką cię widzę” z utworami do wierszy wybitnego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego. Jeden z nich (z gościnnym udziałem gwiazdy sceny kabaretowej – Joanny Kołaczkowskiej) znalazł się na Liście Przebojów Trójki (III Programu Polskiego Radia). Na okoliczność jubileuszu zespół zagrał wyjątkowy koncert w Starej Rzeźni, który oklaskiwała pełna Sala Iluzjon. Wcześniej formacja zachwycała mieszkańców miasta m.in. podczas „Dni ulicy zbożowej” na Łasztowni. Koncert Sklepu z Ptasimi Piórami w listopadzie będzie przeglądem ostatnich utworów grupy, ale i ich największych oraz najpiękniejszych dzieł.

Serdecznie zapraszamy – bilety są już do nabycia i wcale nie zostało ich wiele.

 

Sklep z Ptasimi Piórami w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Czwartek, 14 listopada 2019 o 19:00 – 21:00. Bilety w cenie 50 złotych do nabycia w Kubryku Literackim oraz na stronie BILETY FM.

 

Pozostaw komentarz