Grali przed Scorpionsami. Teraz usłyszymy ich w Starej Rzeźni!

Zespół Lion Sheperd to jedna z największych gwiazd muzycznych, którą możemy usłyszeć w jesiennej ramówce Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Formacja ma na koncie wyprzedaną trasę koncertową, występy przed grupą Scorpions i nagrany album „III”, który sprzedał się w kilkutysięcznym nakładzie. Podczas koncertu 13 października usłyszymy przeboje grupy w standardowych, ale i delikatniejszych aranżacjach. Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne!


Lion Shepherd to Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara) i Maciej Gołyźniak (perkusja). Muzycy postanowili dać upust swoim emocjom i bez ograniczeń czerpać ze wszystkiego co fascynujące. Progressive, brzmienia world music, muzyka akustyczna, trans, rock, blues. Otwarte – eteryczne formy i pokręcone metra. Rockowe ciosy i protest songi. Zespół chłonie wszystko co go otacza.  – Jest pasja, dzikość i adrenalina. Koniec z zamykaniem się w szablonach i definicjach. Bogate instrumentarium, ciągła praca nad brzmieniem, liczne eksperymenty i masa utalentowanych ludzi, którzy z zespołem nagrywają i pracują zarówno przy projektach muzycznych jak i wizualnych – to wszystko sprawia, że Lion Shepherd z każdą płytą rozwija swój własny, unikatowy styl i wizerunek, a ponadto staje się coraz większym wyzwaniem nawet dla swoich najwierniejszych słuchaczy – czytamy w zapowiedzi organizatora koncertu formacji w Szczecinie.

Zespół ciągle się rozwija co słychać było już podczas wiosennej trasy koncertowej. Zaprezentowano bogatsze instrumentarium i zupełnie inne aranżacje niektórych utworów. Lion Shepherd po dwóch udanych albumach Hiraeth (2015) i Heat (2017), wydali kolejnego longplaya – „III”, który ukazał się w marcu tego roku. Materiał z nowego krążka będzie można usłyszeć na jesiennej trasie koncertowej startującej 10 października, zespół w Szczecinie zaprezentuje się 13 października. Dlaczego warto udać się na koncert tego zespołu? Bo to wschodząca gwiazda rocka, a ich talent doceniła uwielbiana w Polsce grupa Scorpions, która zaprosiła Lion Sheperd do supportowania ich koncertów, które odbyły się w lipcu.

– To jest zespół o którym już jest głośno, a mam wrażenie, że będzie jeszcze głośniej. Formacja ma na koncie trzy doskonale przyjęte albumy, wyprzedaną trasę koncertową i support przed The Scorpions. Czy można lepiej wymarzyć sobie początek kariery? Cieszymy się, że Lion Sheperd odwiedzi Starą Rzeźnię. Jestem pewien, że obok Sorry Boys to na pewno jedna z największych, muzycznych gwiazd początku jesieni i dowód, że nasza instytucja coraz bardziej podoba się muzykom, którzy nie tylko prezentują utwory kameralne – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

LION SHEPERD W STAREJ RZEŹNI

Niedziela, 13 października 2019 o 20:00 – 23:00

Bilety · 45 zł – 60 zł

Pozostaw komentarz