Poezja śpiewana ma się w Szczecinie doskonale. Zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu „Do góry dnem”!

42 lata istnienia, setki koncertów i setki utworów, które wzruszają, poruszają i budzą refleksję. Jeden z najpopularniejszych w Polsce zespołów prezentujących poezję śpiewaną wystąpi w październiku w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zespół Do Góry Dnem powstał przy Akademickim Klubie Turystycznym „KROKI” w Szczecinie w 1977 roku. Grupa kojarzona jest głównie z muzyką poetycką i turystyczną. Podczas długoletniej kariery zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień na kolejnych przeglądach piosenki turystycznej: Yapa, Bazuna (tytuł rajdowej piosenki roku 1981 dla „Turystycznej samby”), Bakcynalia, Włóczęga, Łajba, Śpiewające żagle, a także otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1983 roku za piosenkę „Sierpień”. W 1985 roku zespół zawiesił działalność, żeby powrócić z nową energią w 2000 roku.

 

Koncert w Starej Rzeźni może być ich ostatnim występem na żywo, a więc nie może zabraknąć fanów zespołu.

Zespół zagra w składzie:
Ania Dębicka – skrzypce, śpiew
Justyna Wojtkowiak – śpiew
Monika Kobayashi – flet poprzeczny
Wojtek Maziakowski – gitara basowa
Przemek Niwiński – śpiew, gitara
Marek Kuc – śpiew, gitara

 

Poezja śpiewana w Starej Rzeźni zawsze znajdowała swoje miejsce. Warto wspomnieć o comiesięcznych wykładach prof. Jacka Rudnickiego, który poza rozmowami o medycynie zawsze prezentuje swoje wiesze i utwory muzyczne. Już w listopadzie zaprosimy Państwa także na koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami. Jesteśmy przekonani, że kameralny klimat Sali Iluzjon sprawi, że koncert zespołu „Do góry dnem” będzie dla Państwa niezapomnianym przeżyciem. Tym bardziej, że jest to prawdziwe podsumowanie ponad czterech dekad działania formacji, zarówno przed przerwą w działalności jak i działania artystycznego ostatnich lat – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

DO GÓRY DNEM – KONCERT POŻEGNALNY?

Sobota, 12 października 2019 o 18:00 – 20:00

 

https://bilety.fm/pl/muzyka/4155-do-gory-dnem-cke-stara-rzeznia-szczecin.html?fbclid=IwAR24YOYWQFkw5KC_LBb1QS2kZqLsZ5IXzhkw0SKzjUxlgo1pRb1pMHmWpjE

 

CENA BILETÓW – 30 ZŁOTYCH

Pozostaw komentarz