Monodram Marcina Zarzecznego pierwszy raz w Starej Rzeźni

W Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, z każdym sezonem można oglądać coraz większą ilość spektakli teatralnych. Już jesienią do Sali Iluzjon powrócą sztuki „Wszystko o mężczyznach” oraz „Morfina 0,05” przygotowane przez Fundację West & Art. Nie zabraknie jednak także premier oraz znanych nazwisk. Jedną ze sztuk, którą zobaczymy już we wrześniu jest monodram Marcina Zarzecznego, aktora Teatru Polskiego w Szczecinie pt. „Zwierzenia Bez/Robotnego aktora”. Jest to komedia, opowieść o wielkiej determinacji w dążeniu do marzeń i trudnościach z jakimi aktorowi – na scenie i w życiu przychodzi się zmagać.

ZWIERZENIA BEZ/ROBOTNEGO AKTORA, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego  to opowieść o determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Sceny z życia bezrobotnego artysty ujęte w spektaklu są na tyle uniwersalne, że można porównać je do sytuacji ludzi w innych sektorach gospodarki, a każdy młody człowiek bez pracy zobaczy w nich obraz samego siebie. O sprawach ważnych i trudnych mówi się tu w sposób lekki i żartobliwy, bez użalania się nad własnym losem. Marcin Zarzeczny, w formie autorskiego monologu, opisuje swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem pracy. Publiczność śledzi kolejne inicjatywy ubogiego aktora, który przy użyciu prostych środków tworzy przedstawienie na oczach widzów.

W monodramie główny nacisk położony jest na budowanie atmosfery – intymnej relacji bohatera z widzem, zbliżonej formą do rozmowy bliskich przyjaciół. Marcin Zarzeczny stworzył brawurową kreację aktorską o sposobach radzenia sobie z zawodowym zniechęceniem i przezwyciężaniu trudności wrodzonym poczuciem humoru i zdrowym dystansem do otaczającej nas rzeczywistości. Uruchamia on w widzach pozytywne myślenie, pokazując tym samym całą skalę swoich aktorskich możliwości. Producentem spektaklu jest Impresariat Artystyczny „Kultura ze smakiem”.

Spektakl odbędzie się w środę, 25 września 2019 o 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim.

Pozostaw komentarz