„Jasna strona” na bulwarach – ciekawi ludzie zarażają pasją. Sprawdź jakie zajęcia odbędą się w najbliższym czasie!

To już drugi sezon kiedy na szczecińskich bulwarach bezpłatne zajęcia organizuje Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom. Warsztaty sportowe i taneczne odbywają się niemal codziennie popołudniu zarówno na Wyspie Grodzkiej jak i w okolicach Mostu Długiego. Z każdym tygodniem zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jak mówi Agnieszka Zalewska z PFPU celem inicjatywy jest zachęcanie młodych ludzi do odkrywania swoich pasji oraz odciąganie ich od złych nawyków bytowych takich jak papierosy, alkohol i inne używki. Efekty są bardzo pozytywne!

Bulwary to obecnie najpopularniejsze miejsce w Szczecinie do spacerowania i spędzania popołudniowego czasu. Przebywa tam mnóstwo młodych ludzi i to właśnie do nich w dużej mierze skierowane są inicjatywy Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom na czele której stoi Agnieszka Zalewska. Niemal codziennie w godzinach popołudniowych odbywają się tam warsztaty sportowe i artystyczne, w których bezpłatnie może brać udział każdy mieszkaniec miasta. Co się dzieje? Od break-dance, przez warsztaty z gimnastyki słowiańskiej, przez jogę po ćwiczenia oddechowe i spotkania motywacyjne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wyjaśnia Agnieszka Zalewska, osoby, które spróbują aktywności w wakacje, bardzo często kontynuują zajęcia jesienią. Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom chce więc zarażać mieszkańców miasta rozmaitymi pasjami, które odciągają od złych nawyków: – Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom razem z osobami prowadzącymi warsztaty zapraszają na „Jasną stronę mocy”, promujemy pozytywne nawyki życiowe, które pomagają nam w odstresowaniu, dostarczamy pozytywnych emocji od wtorku do niedzieli – mówi Agnieszka Zalewska. – Mamy zarówno osoby, które dowiadują się o naszej działalności z Internetu oraz z Facebooka, ale i nie brakuje osób, które są obecne na bulwarach i które są zainteresowane tym, co się dzieje, bo nasze zajęcia zawsze przyciągają uwagę. Jest muzyka, śmiech, radość. Ludzie się dołączają, patrzą, często próbują brać udział w zajęciach i co jest najfajniejsze, bardzo często do nas wracają. Ostatnio zaobserwowaliśmy, że ludzie na zajęcia taneczne przychodzą raz, a potem wracają ze swoimi przyjaciółmi. Pokazujemy, że można propagować zdrowe nawyki życiowe, a nie siedzieć na ławce i korzystać z używek – mówi Agnieszka Zalewska z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Większość zajęć organizowanych w ramach akcji na bulwarach to zajęcia sportowe lub artystyczne, ale wymagające zaangażowania fizycznego np. taniec czy joga. Dlaczego? To kwestia zachęty do aktywności fizycznej, ale i chęć promocji zdrowego stylu życia: – Sport uczy nas bycia tu i teraz i pozwala na wypuszczenie z naszego ciała negatywnych emocji. Otrzymujemy dużą dozę endorfin, pasja jest czymś co nas uskrzydla i pozwala nam na doświadczanie tego, co kochamy. Chciałabym żeby każdy w Szczecinie miał pasję i był szczęśliwy – mówi Agnieszka Zalewska. – Jeżeli potrafimy nadzorować nasz umysł to funkcjonujemy dużo lepiej, chciałabym żebyśmy nauczyli się jak pozbywać się stresu, a to jest jeden z czynników, który sprzyja budowaniu szczęścia – dodaje Prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

W miniony piątek w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbyły się warsztaty organizowane przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom. Tematem wykładu Agnieszki Zalewskiej była inteligencja emocjonalna. Kolejne spotkanie odbędzie się jeszcze w te wakacje.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

https://www.facebook.com/polska.fundacja.przeciwdzialania.uzaleznieniom/

Pozostaw komentarz