Dąbczak – jesteśmy z Tobą. Mieszkańcy aktywnie wspierają niepełnosprawnego piłkarza

W sobotę 29 czerwca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbył się koncert charytatywny „Dąbczak – jesteśmy z Tobą”, którego celem była zbiórka funduszy dla szczecińskiego piłkarza Pawła Dąbrowskiego, który kilka dni temu uległ poważnemu wypadkowi w miejscu pracy. Mężczyzna przeszedł amputację nogi i walczy o powrót do normalnego życia.

To był wieczór, który miał za zadanie przede wszystkim dodać otuchy Pawłowi Dąbrowskiemu, piłkarzowi ze Szczecina, który kilka tygodni uległ poważnemu wypadkowi w miejscu pracy. Młody mężczyzna w jednej chwili stał się inwalidą, po tym jak na jego nogę upadła ciężka metalowa konstrukcja. Podczas koncertu Paweł zarażał wszystkich pozytywnym nastawieniem, choć przyznawał, że sytuacja w której się znalazł nie jest dla niego łatwa. Podziękował rodzinie i przyjaciołom, którzy od samego początku dzielnie wspierali go w jego powrocie do zdrowia i walce o lepsze życie. Zadeklarował także, że kiedy pozwoli mu na to stan zdrowia to powróci do uprawiania sportu.

Koncert w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizowany m.in. przez aktywistę społecznego Grzegorza Szymańskiego i jego przyjaciół oraz Stowarzyszenie Progressum zgromadził kilkaset osób. Podczas licytacji i zbiórki udało się zebrać blisko 18 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone będą na rehabilitacje szczecińskiego piłkarza. Gwiazdą wieczoru był Damian Ukeje, a imprezę poprowadzili Grzegorz Szymański oraz Robert Grabowski. – Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. To był bardzo pozytywny, przyjacielski czas. Miło było zobaczyć Pana Pawła w dobrym nastroju, otoczonego przyjaciółmi. Jesteśmy również zadowoleni z efektu zbiórki – dodaje Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum.

Pozostaw komentarz