Kapitańskie Mikołajki w Starej Rzeźni. „Chcemy stworzyć nową, miejską tradycję”

31 grudnia o godzinie 12:00 na Skwerze Kapitanów odbędzie się pierwsza edycja nowej inicjatywy Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Kapitańskie Mikołajki to pomysł naszego ukochanego kapitana Włodzimierza Grycnera, który dwoi się i troi, by o kulturze marynistycznej mówiło się w Szczecinie jak najwięcej. Kapitańskie Mikołajki to połączenie podsumowania roku oraz świętowania czasu około Bożego Narodzenia – mówi Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni Laura Hołowacz.

„Mikołajki na Łasztowni” czy jak kto woli „Kapitańskie Mikołajki” to pomysł na nowe wydarzenie, które cyklicznie będzie się odbywało 31 grudnia na Łasztowni. Startujemy przy choince na Skwerze Kapitanów o godzinie 12:00, a następnie atrakcje i zabawa przeniesie się do Starej Rzeźni.

– Mam takie marzenie, by w kolejnych latach przyłączyły się do tego pomysłu inne instytucje kultury w Szczecinie. O 12:00 bylibyśmy na Łasztowni, a potem np. maszerowali pod Operę, a następnie pod Filharmonię. To podsumowanie roku, ale też zwrot ku promocji kultury w naszym mieście – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

– Na wszystkich czeka piękna choinka, interakcyjny mural do napisania noworocznych życzeń oraz niespodzianka ‘Bądź eko’. Zachęcamy odwiedzających do założenia Mikołajkowych czapek oraz zabrania własnych kubeczków z domu, by wspólnie cieszyć się niespodzianką przygotowaną przez Starą Rzeźnię – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić wyjątkową wystawę mieszczącą się w Starej Rzeźni: „Siostry Grimm” Pani Darii Zasedy oraz napisać na dedykowanym muralu noworoczne życzenia. Na miejscu odbędzie się też zbiórka zabawek oraz książek dedykowana organizacji: „Tęcza Serc”.

Pozostaw komentarz