Takiego albumu Szczecin jeszcze nie miał! Poznajcie nasze miasto od jego przedsiębiorczej strony!

Wspaniali goście zaszczycili nas podczas premiery siódmego już albumu przygotowanego przez Grupę CSL, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Za nami premiera albumu „Przedsiębiorczy Szczecin” – album zawiera ponad 220 fotografii prezentujących nasze miasto, miejsca pracy, przemysł, małe firmy, tradycje i nowoczesność. – Ten album jest niezwykły. Myślę, że to najbardziej różnorodna ze wszystkich naszych dotychczasowych propozycji fotograficznych. Mam nadzieje, że znajdą się mieszkańcy, którzy zechcą poznawać Szczecin od strony zdecydowanie mniej znanej – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL.

 

„Prezentując „Zielony” czy „Wodny” Szczecin skupiliśmy się na pięknie i sile natury. Tutaj główną rolę odgrywa człowiek, technologia, siła, praca”

     „Przedsiębiorczy Szczecin” to już siódmy album Grupy CSL, CKE Stara Rzeźnia i STF. Poprzednie to: „Stara Rzeźnia”, „The Tall Ship Races Szczecin”, „Classic Cars”, „Kamienice Szczecina”, „Zielony Szczecin” raz „Wodny Szczecin”. Większość albumów jest jeszcze dostępna w Kubryku Literackim.

Premiera „Przedsiębiorczego Szczecina” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Zależało nam na tym, by nasze albumy były doskonałą pamiątką, ale także udokumentowaniem ważnych zmian w naszym mieście. Prezentując „Zielony” czy „Wodny” Szczecin skupiliśmy się na pięknie i sile natury. Tutaj główną rolę odgrywa człowiek, technologia, siła, praca. Pokazujemy naprawdę niezwykłe miejsca w piękny, zaskakujący sposób. Myślę, że ten album pokazuje wielki talent szczecińskich twórców i mam nadzieje, że wszyscy będą sięgać po niego z radością – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

Premierze albumu towarzyszyła debata gospodarcza w której wzięła udział m.in. Prezes Laura Hołowacz, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk czy zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera.

Album „Przedsiębiorczy Szczecin” jest do nabycia w Kubryku Literackim. Trafi on także jako pamiątka do klientów Grupy CSL.

 

Z 2 tysięcy zdjęć wybrali te najpiękniejsze. „Przedsiębiorczy Szczecin” to port, stocznia, papiernia, elektrownia czy… małe zakłady pracy

Celem nowego albumu było zaprezentowanie miejsc, które być może bardzo dobrze znamy, ale z zupełnie innego punktu widzenia. Czy na przemysłowym terenie albo w zwykłym zakładzie pracy, można dopatrzyć się artyzmu? Sztuki? Czy stocznia może być fotogeniczna? Czy spalania odpadów może mieć elementy godne umieszczenia w albumie fotograficznym? Jak na zdjęciach wypada proces… tworzenia chleba? Czy współczesny przemysł to bardziej tradycja czy może już informatyzacja, technologia i nowoczesność? To wszystko na zdjęciach próbowali uchwycić twórcy – efekt prac będzie do zobaczenia w albumie „Przedsiębiorczy Szczecin”.

– Porty, elektrownia i wielkie firmy, a zaraz obok małe zakłady, piekarnia, salon samochodowy. Chcieliśmy w tym albumie uchwycić kwintesencję przedsiębiorczości – mówi Marek Miłoszewski ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. – Szewc, piekarz, zegarmistrz, ich pokażemy w albumie. Czasem musieliśmy postarać się, by przedsiębiorcy zaprosili nas do swoich zakładów pracy. Przemysł to nie są tylko maszyny, to ludzie i chcieliśmy to pokazać. To będzie bardzo różnorodny album – dodaje Piotr Biel ze Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Każdy z plenerów był zaskakujący. Efekty prac fotografów został więc poddane pieczołowitej selekcji. Efektem będzie jeden z najbardziej oryginalnych albumów o Szczecinie: – Po wstępnej selekcji wybraliśmy 2 tysiące zdjęć i z nich wszystkich drogą niełatwej dedukcji do albumu trafiło ok. 220 fotografii – mówi Piotr Biel.

Publikacje medialne:

https://www.radioplus.pl/szczecin/album-przedsiebiorczy-szczecin-aa-rVaH-wt67-iVnx.html

https://www.eska.pl/szczecin/juz-dzisiaj-premiera-wyjatkowego-albumu-na-starej-rzezni-przedsiebiorczy-szczecin-opowie-nam-o-przemyslowej-czesci-miasta-aa-ChcE-Mufk-CE6p.html

https://24kurier.pl/aktualnosci/kultura/wyjatkowy-album-niezwykle-miejsca-ciekawi-ludzie-historia-i-nowoczesnosc/

 

Pozostaw komentarz