Czy logistyka nadąża za dynamiką rozwoju sektora e-commerce? Zapraszamy na konferencję!

Branża e-commerce od lat odnotowuje absolutnie rekordowe wzrosty udziałów w rynku handlowym. Obecnie jest to już ponad 20% całości zysków w handlu detalicznym, a pandemia COVID-19 sprawiła, że w 2021 roku osiągnięto poziom, który szacowany był na rok 2025. Jak wykorzystać gigantyczną falę, która płynie z handlem internetowym? Czy logistyka nadąża za zainteresowaniem sprzedażą przez Internet? Jak eliminować słabe punkty w łańcuchu dostaw i relacjach ICT-logistyka? O tym, ale nie tylko, będzie mowa podczas konferencji online Profit Meet. Jej hasło przewodnie w 2022 roku brzmi: „zwiększ swoje zyski z e-commerce”. Jednym z prelegentów wydarzenia będzie Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

 

Profit Meet to dwudniowe wydarzenie z sektora e-commerce, którego celem jest rozmowa na temat rozwoju tego sektora gospodarki. Nie da się ukryć, że jest to obecnie dziedzina, które tempo wzrostu powoduje szerokie dyskusje. Z jednej strony przedsiębiorcy zastanawiają się jak skorzystać z rosnącego popytu na handel w sieci, z drugiej podaż tego typu działalności może generować problemy np. z bieżącą obsługą klientów czy efektywnym spełnianiem oczekiwań dotyczących np. dostarczania produktów na czas.

Jednym z prelegentów wydarzenia będzie Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL. Jego prelekcję usłyszymy podczas pierwszego dnia konferencji. Tytuł wykładu brzmi: „Optymalizacja łańcucha dostaw w imporcie i od strony celnej w dobie pandemii”  – Będę mówić jaki jest wpływ pandemii na łańcuch dostaw, co się zmieniło przez ostatnie dwa lata, jak radzić sobie w tych trudnych czasach zmian. Pewne rzeczy można opanować bez większego problemu, ale niektóre działania w sektorze TSL wymagają szerokich zmian i dostosowania się do tego, co może zaoferować nam rynek – mówi Przemysław Hołowacz.

– Będziemy dzielić się naszym doświadczeniem i obserwacjami. Frachty morskie utrzymują się na wysokim poziomie, a transit-time jest nawet 60 dniowy w relacji Europa-Azja. To duża zmiana w porównaniu z czasem sprzed pandemii. Kolej bije rekordy, ale wydolność transportu intermodalnego nie jest wystarczająca. Będę mówić o możliwościach rozwoju wszystkich sektorów transportu pod kątem dynamiki i zapotrzebowania sektora e-commerce – mówi Przemysław Hołowacz.

Więcej informacji – www.profitmeet.pl. Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji.

Pozostaw komentarz