Intensywny grudzień w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Klasyczne wydarzenie sylwestrowe przygotowane przez Krzysztofa Meisingera, tradycyjna „Gwiazdka nad Łasztownią”, spotkanie z autorem kanału na YT „Oddasz fartucha” czy cykliczne spotkania z ekspertami. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na szereg wydarzeń organizowanych w ostatnim miesiącu w roku. – Nasze centrum kultury działa bardzo aktywnie mimo niesprzyjających warunków wywołanych przez pandemię koronawirusa. Nie bijemy rekordów w ilości organizowanych wydarzeń, ale staramy się, by nasze spotkania autorskie, wydarzenia cykliczne czy koncerty zespołów związanych od lat ze Starą Rzeźnią nadal się odbywały. Cieszy nas spore zainteresowanie naszymi propozycjami i mamy nadzieje, że repertuar grudniowy przypadnie do gustu mieszkańcom Szczecina – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni i Prezes Grupy CSL.

Koncerty, wykłady, spotkania autorskie oraz inne bardzo interesujące wydarzenia. W grudniu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jeszcze szerzej otwiera swoje drzwi i zaprasza mieszkańców miasta do udziału w swoich propozycjach. Wszystkie wydarzenia odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

Spotkanie autorskie z Tomaszem Strzelczykiem „Oddasz Fartucha” – godzina 18:00, 2 grudnia. Wstęp wolny.

Kulinarny numer jeden polskiego Internetu w końcu zdecydował się napisać książkę! Spotkanie autorskie z Tomaszem Strzelczykiem, który prowadzi najpopularniejszy kanał na YT – OddaszFartucha. 24 listopada ukazała się jego pierwsza książka kucharska, która już teraz jest bestsellerem.

– Zapraszam was do mojej kuchni, pachnącej ziołami i świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Znajdziecie tu mnóstwo prostych inspiracji, aby przygotować smaczne potrawy, które wywołają uśmiech na twarzach waszych bliskich. Bo tak naprawdę czego chcieć więcej? Wiem, że nie chcecie tracić czasu na stanie godzinami przy garnkach czy długie szukanie składników na wypełnionych po brzegi sklepowych półkach. Dlatego dzielę się z wami swoimi pomysłami na pyszne i łatwe w przygotowaniu dania, które nawet laikom nie sprawią trudności – zapowiada spotkanie Tomasz Strzelczyk.

 

Gwiazdka nad Łasztownią, godzina 17:00, 5 grudnia. Wstęp wolny

 

Gwiazdka nad Łasztownią z grupą artystyczną ARFIK, to już tradycja. W niedzielne popołudnie 5 grudnia znów zabrzmi dziecięcy śpiew, znów Gwiazdka będzie nam zwiastowała nadejście magicznego czasu, pełnego refleksji, miłości i zrozumienia. Jest jeszcze dodatkowa okazja do świętowania. W tym roku Arfik podaruje nam piękny prezent – nową płytę CD pt. „Nibyzima”. Właśnie piosenki i wiersze z tej płyty zaprezentuje w swoim gwiazdkowym programie artystycznym. Podczas „Gwiazdki” nie zabraknie także tradycyjnego czytania bajek. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nabyć bombkę Bożonarodzeniową z 9 edycji konkursu „Bombka Pełna Miłości”. Datki ze sprzedaży bombek będą przekazane na cel charytatywny – leczenie Filipka Zeniuka, który ma ciężką i złożoną wadę serca oraz bardzo rzadką delecję obejmującą gen ASH1L.

 

 

Wystawa zbiorowa Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Sobota 11 grudnia o godzinie 17:00.

 

Wystawa „Jesteśmy” to wystawa jubileuszowa, która rozpocznie cykl wystaw z okazji 20-lecia powstania Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Jak mówią sami artyści i członkowie SAIE: „Po długiej przerwie w działaniach z powodu pandemii, chcielibyśmy pokazać, że nadal jesteśmy i tworzymy. Każdy artysta tworzy, co mu w duszy gra i w jakiej technice lubi się wypowiadać. Dlatego chcieliśmy pokazać różnorodność twórców i ich dzieł oraz zaprezentować się razem.”

 

Prelekcja Ludmiły Kopycińskiej. Temat: Święta we wspomnieniach kapitańskich. Poniedziałek, 13 grudnia o godzinie 18:00.

 

Wigilia i Boże Narodzenie, to szczególny czas. Każdy chce spędzić najważniejsze święta w roku z najbliższymi. Tymczasem marynarzom nieczęsto to się udaje. W jakich nieoczywistych miejscach na świecie przychodzi załogom statków spędzać Święta? Czy to prawda, że w Wigilię najważniejszą osobą na statku jest kucharz? Czy marynarze wciąż jeszcze przystrajają świątecznie swoje kabiny?
Na te i inne pytania, na podstawie marynarskich wspomnień, postara się odpowiedzieć prelegentka Ludmiła Kopycińska.

 

Wykład coach Małgorzaty Krawczak. 21 grudnia o godzinie 18:00.

 

„Odwaga bycia wrażliwym” to kolejny wykład coach Małgorzaty Krawczak w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Większości z nas, w okresie dorastania, wpojono zwyczaj surowego oceniania siebie, jeśli nie wykonaliśmy czegoś perfekcyjnie. A życie nie oczekuje od nas perfekcjonizmu tylko zaangażowania wstawanie się coraz lepszą wersją siebie każdego dnia poprzez odsłanianie swej wrażliwości.

 

Koncert „EL TANGO” | Krzysztof Meisinger, Aneta Todorczuk – koncert sylwestrowy w Starej Rzeźni. Start o 19:30.

 

Koncerty będą promocją płyt Krzysztofa Meisingera: AstorArte – The Art of Astor Piazzolla oraz nagranej dla wytwórni Chandos „Elogio de la Guitarra”. W programie koncertu znajdą się utwory Astora Piazzolli oraz piosenki Jerzego Petersburskiego. Wspólnie z Krzysztofem Meisingerem wystąpi Kwartet DAFO (jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich kwartetów smyczkowych specjalizujący się w muzyce współczesnej), kontrabasista Michał Sobuś (wybitny kontrabasista na codzień współpracujący z Sinfonią Varsovia i Operą Narodową), a gościem specjalnym będzie znakomita aktorka Aneta Todorczuk.

Pozostaw komentarz