Grupa CSL i Stara Rzeźnia wspierają WOŚP. Prezes Laura Hołowacz: „To wspaniała idea”

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W roku 2021 największa społeczna inicjatywa charytatywna odbywała się w reżimie sanitarnym, co oznacza, że nie było wielkich imprez plenerowych, tłumnych licytacji, koncertów czy pokazów. To, co udało się przenieść do Internetu to prezentacje artystyczne oraz licytacje, na które – jak co roku – czekała ogromna ilość mieszkańców miasta. Jeden ze sztabów zorganizował swój finał w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Licytacje przyniosły ponad 11 tysięcy złotych, które trafią na konto Orkiestry Jurka Owsiaka. – Wielka duma przepełnia nas, że kolejny raz finał WOŚP, tym razem w skromniejszej formie, ale zawsze, odbył się w Starej Rzeźni. Będziemy grać z Jurkiem Owsiakiem i jego orkiestrą dobrych serc do końca świata i jeden dzień dłużej. To inicjatywa zasługująca na najwyższy szacunek – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

„Za rok chcemy się koniecznie spotkać na żywo”

Licytacje na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Starej Rzeźni cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem. Mimo formuły online udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych, co w czasach pandemii koronawirusa jest ogromnym sukcesem. – Mieliśmy pewne obawy czy licytacja przez Internet okaże się dobrym pomysłem, ale energia ludzi dała nam moc do działania i uznajemy WOŚP na Łasztowni w roku 2021 okazało się wielkim sukcesem. Zebraliśmy z samych licytacji ponad 11 tysięcy złotych, a część rzeczy z licytacji nie została jeszcze odebrana więc jeszcze będzie więcej pieniędzy – mówi Robert Abelite, koordynator sztabu. Ludzie chętnie licytowali gadżety, pamiątki czy rękodzieło.

– Tradycyjne spotkanie z ludźmi, atmosfera, tłum, podnoszenie rąk, śmiechy i żarty, to wszystko tworzy atmosferę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i absolutnie nie chcielibyśmy powtarzać tej formuły internetowej za rok. Chcemy się spotkać na żywo – dodaje Robert Abelite.

 

Mnóstwo gadżetów i pamiątek od Grupy CSL dla WOŚP

Grupa CSL przygotowała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy mnóstwo gadżetów i prezentów. Jak mówi Prezes Laura Hołowacz to symboliczne wsparcie. Stara Rzeźnia co roku umożliwia organizację miejskiego finału WOŚP na Łasztowni: – W tym roku wydarzenie z racji pandemii było skromniejsze, ale mamy nadzieje, że w przyszłym roku będziemy się doskonale bawić już bez zmartwień związanych z koronawirusem i epidemią. W tym roku było inaczej, ale jesteśmy szczęśliwi, że orkiestra zagrała i udało się zebrać pokaźną kwotę na rzecz chorych i potrzebujących – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Co Grupa CSL przekazała na licytację? – To, co mamy najlepszego. Kilkanaście naszych albumów wydanych wspólnie ze Szczecińskim Towarzystwem Fotograficznym, w tym album „Zielony Szczecin”, który jest naszą wielką dumą. Mnóstwo pamiątek, gadżetów czy nowinek związanych ze Starą Rzeźnią i Szczecinem. Mamy nadzieje, że będą miłymi prezentami. Dla nas najważniejsze jest to, że mamy swój symboliczny wkład w to szlachetne wydarzenie – dodaje Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Grupa CSL i Stara Rzeźnia będą grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Pozostaw komentarz