Przyjaciel na całe życie! Niezwykła wystawa w Starej Rzeźni już od soboty

W sobotę 5 września o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne „Przyjaciel na całe życie”. Celem jest zaprezentowanie niezwykłych więzi jakie łączą ludzi i ich futrzanych podopiecznych. – Zdjęcia przedstawiają osoby które adoptowały zwierzęta ze schroniska lub wzięły je z ulicy – mówią członkowie STF, którzy zainicjowali projekt, który uzyskał wsparcie z programu Społecznik. – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia od zawsze wspiera wszelkie inicjatywy społeczne i charytatywne. Nasze mury otwarte są na wystawy, koncerty i rozmaite inne inicjatywy, które pokazują zaangażowanie społeczne na rzecz osób chorych czy potrzebujących. Działamy także na rzecz zwierząt. Z wielką radością będziemy więc gościć wystawę „Przyjaciel na całe życie” i zapraszamy do oglądania zdjęć do końca września – dodaje kierownik Starej Rzeźni Agnieszka Górska.

Wystawa to nie tylko piękne zdjęcia przestawiające mieszkańców Szczecina i ich ukochane zwierzęta. Organizatorzy chcą pokazać niezwykłe relacje, które łączą ludzi i zwierzęta oraz promować adopcje psów i kotów ze schronisk dla zwierząt i od organizacji pozarządowych, któ®e zajmują się opieką nad czworonogami: – Bezdomność zwierząt to wciąż duży problem. Odpowiada za to nieodpowiedzialność ludzi, którzy kupują zwierzęta w sposób nieprzemyślany i potem równie szybko i bez emocji potrafią się ich pozbyć, gdy zwierzę staje się obciążeniem lub przeszkodą w wyjeździe na wymarzone wakacje. Bezdomność, śmierć lub schronisko – oto co czeka niechciane zwierzęta. Odrzucenie, niepewność, samotność, strach, choroby – to przed takim życiem ratują zwierzęta wszystkie te wspaniałe osoby, które przygarniają niechcianych dając im dom, miłości  i opiekę. I te właśnie wspaniałe osoby, które troszczą się o naszych braci mniejszych chcieliśmy uhonorować wystawą – mówi Natasza Wolska, inicjatorka wystawy.

Podczas sesji fotograficznej zrobiono prawie 200 prac, z których 30 trafi na wystawę do Starej Rzeźni. Pozostałe będzie można zobaczyć w galerii internetowej na stronie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego: – Zaskakujący był pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców miasta. Bardzo dużo osób zgłaszało się na zdjęcie ze swoim pupilem.  Okazało się też, po ogłoszeniu informacji o projekcie w Internecie, że  mamy całe mnóstwo znajomych, którzy są właścicielami właśnie takich przygarniętych „z ulicy” czworonogów. Nawet wśród samych fotografów. Z jednej strony jest przykre, że takich zwierząt jest wciąż bardzo dużo, ale z drugiej, budujące, że wśród mieszkańców Szczecina, jest tylu dobrych ludzi o wielkich sercach. Ale najbardziej poruszającym widokiem dla nas, fotografów była radość i miłość w psich oczach.  Mam nadzieję, że widzowie wystawy także podzielą z nami to wzruszenie – dodaje Natasza Wolska.

 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 5 września o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wystawę „Przyjaciel na całe życie” będzie można oglądać w Starej Rzeźni do końca września.

Pozostaw komentarz