Prolog Kontrapunktu, spotkanie z Filipinkami i mnóstwo inicjatyw literackich. Wrzesień pełen atrakcji w Starej Rzeźni

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia aktywnie działa i zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina na wydarzenia zaplanowane we wrześniu. Wszystkie inicjatywy odbywają się w reżimie sanitarnym, a ilość gości obecnych podczas spotkań literackich czy koncertów jest ograniczona zgodnie z wszelkimi wytycznymi. Mamy jednak nadzieję, że zechcecie Państwo spędzić z nami czas we wrześniu. W harmonogramie nie brakuje wydarzeń literackich, wykładów, koncertów i wystaw. Wstęp na wiele wydarzeń jest bezpłatna. Serdecznie zapraszamy!

Wiosna to dla instytucji kultury w Szczecinie był wybitnie trudny czas – mieliśmy w planach szereg koncertów, a zaproszenie na Łasztownię przyjęły wielkie gwiazdy muzyki takie jak Natalia Nykiel czy zespół Kwiat Jabłoni. Te wydarzenia musiały zostać odwołane, a prace nad jesienną ramówką Starej Rzeźni są mocno ograniczone przez wytyczne związane z bezpieczeństwem epidemicznym. Mimo wszystko postanowiliśmy, że nie poddamy się i będziemy oferować mieszkańcom Szczecina wydarzenia warte uwagi. Kontynuowane będą również cykle z których znana jest Stara Rzeźnia.

– Prace nad jesienną ramówką ciągle trwają i możemy powiedzieć, że o wielu inicjatywach będziemy informować dynamicznie. Nie zmienia to faktu, że już teraz możemy zapowiedzieć kilka wydarzeń na które serdecznie zapraszamy. We wrześniu kontynuować będziemy nasze cykle spotkań ze szczecińskimi pisarzami i twórcami. Już 6 września Fairy Ladies, które zaprezentują się w repertuarze musicalowym i operetkowym. We wrześniu odbędą się także dwa cykliczne wydarzenia, dobrze już znane gościom Starej Rzeźni, czyli „Niedziela z Filipinkami” oraz festiwal „Senior Movie” – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.  – Wielką dumą Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jest we wrześniu fakt, że wydarzenia zaplanowane w ramach Prologu Kontrapunktu odbędą się w naszej Sali Iluzjon. To seria niesamowitych, inspirujących wydarzeń. Warto zapoznać się z harmonogramem i szybko kupować bilety – mówi Agnieszka Górska.

 

HARMONOGRAM ZAPLANOWANYCH WYDARZEŃ NA WRZESIEŃ 2020 W CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA:

 

Spotkanie autorskie Sylwii Trojanowskiej. Środa, 2 września o godzinie 18:30. Wstęp wolny

Sylwia Trojanowska to szczecinianka, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, takich jak: trylogia „Sekrety i kłamstwa”, „A gdyby tak…”, „Wigilijna przystań”. Akcję często osadza w Szczecinie i rejonie województwa zachodniopomorskiego. Seria „Dobre chwile”, w skład której wchodzą „Powiedz mi jak będzie” (premiera 06.05.2020) oraz „Daj nam jeszcze szansę” (premiera 29.07.2020) to historie pełne emocji, refleksji i… życia. Opowiadają o losach ludzi takich, jak my, z naszymi troskami i radościami, nadziejami i straconymi szansami.

 

Wystawa „Przyjaciel na całe życie”. Wernisaż 5 września o godzinie 18:00. Wstęp wolny

Na wystawie zaprezentujemy zdjęcia zarówno kolorowe jak i czarno-białe, pokazujących relacje zwierząt i ich właścicieli. Autorami prac są członkowie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zdjęcia przedstawiają osoby które adoptowały zwierzęta ze schroniska lub wzięły je z ulicy. Zależy nam na promocji takich zachowań, szczególnie w okresie powakacyjnym. Na wakacje schroniska zapełniają się porzuconymi zwierzętami z którymi ludzie nie wiedzą co zrobić przed wyjazdem. W trakcie wernisażu zaplanowaliśmy krótkie wystąpienie osoby związanej z opieką nad porzuconymi zwierzętami, która opowie o charakterze tych zwierząt i dlaczego jest tak ważne żebyśmy zaadoptowali je ze schroniska zamiast kupować je z hodowli.

 

Koncert muzyki musicalowej i operetkowej w wykonaniu zespołu Fairy Ladies. 6 września o godzinie 17:00. Wstęp biletowany – 50 złotych.

Podczas tego wieczoru usłyszymy najbardziej znane i lubiane arie muzyki operetkowej i songi musicalowe z takich dzieł jak m.in.: Zemsta nietoperza, Hrabina Marica, Skrzypek na dachu, West side story czy bardziej współczesnych Moulin Rouge czy La la land. Nie zabraknie również pozycji znanej i kochanej literatury muzyki operowej, wraz z tytułami: Oh mio babbino caro, Summertime.

 

Spotkanie z prof. Jackiem Rudnickim. Temat: „Leki naturalne”. 8 września o godzinie 20:00. Wstęp bezpłatny.

Leki naturalne w medycynie leczą nas i uczą. Ich historia sięga czasów przed naszą erą, zyskują jednak coraz większy szacunek współcześnie. Które leki naturalne nam pomogą, a których nie należy stosować bez konsultacji z lekarzami? Po wykładzie recital muzyki autorskiej.

 

Spotkanie autorskie z kpt. Eugeniuszem Daszkowskim. 9 września o godzinie 18:30. Wstęp wolny.

Kapitan Eugeniusz Daszkowski jest autorem 27 książek beletrystycznych, z których ostatnia „Miłość na statku” została wydana w 2020r. na 90-cio lecie urodzin autora. Pracuje aktywnie nad dalszymi książkami. Za swa pracę zawodową i literacką został odznaczony wieloma nagrodami resortowymi, regionalnymi i państwowymi. Między innymi: „Złotym Gryfem Pomorskim”, „Pierścieniem Hallera” i „Krzyżem Oficerskim- Polonia Restituta. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i Honorowym Obywatelem miasta Wyszkowa.

 

Spotkanie autorskie z Elżbietą i Timmem Stuz. 16 września o godzinie 18:30. Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki” ze Starej Rzeźni zaprasza na spotkanie autorskie transmitowane na żywo. Połączymy się za pośrednictwem internetu, żeby poznać bliżej Państwa Elżbietę i Timma Stütz oraz ich najnowszepublikacje: „Obrazy kwiatem malowane” i „Szczecinianie/Stettiner” 1980-2020.

 

Koncert zespołu poezji śpiewanej TYMCZASEM. 18 września o godzinie 19:00. Bilety – 45 złotych.

TYMCZASEM to nieznana dotąd jeszcze dobra chwila autorskiej poezji śpiewanej, dla której warto się zatrzymać na moment i dać unieść nad ziemią, aż do skończenia ostatniego słowa i nuty. Zespół tworzy pięcioro muzyków ze Szczecina. Głębię utworów wokalisty Adama Siewruka barwnie uskrzydlają dźwięki melodyjnych skrzypiec, wzruszającego fletu, poruszających gitar akustycznych i basowej.

 

Niedziela z Filipinkami 2020. 20 września o godzinie 15:00. Wstęp wolny

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przybliży Państwu historię słynnego nie tylko w Polsce, zespołu Filipinki. Artystki które również były ambasadorkami Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek. To już kolejny raz kiedy na Łasztowni odbędzie się niedziela w towarzystwie Filipinek, każde poprzednie spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Nie brakowało śmiechu, ale i czasem łez wzruszenia.

 

O wydarzeniach organizowanych w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w ramach Prologu Kontrapunktu oraz festiwalu Senior Movie informować będziemy na bieżąco w naszych kanałach społecznościowych. Osobne komunikaty przygotują także instytucje odpowiedzialne za organizację tych wydarzeń.

Pozostaw komentarz