Dziesiąta powieść Sylwii Trojanowskiej już na rynku. Zapraszamy na spotkanie do Starej Rzeźni!

Szczeciniankom oraz regularnym gościom Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nie trzeba mówić kim jest Sylwia Trojanowska. Jedna z najpopularniejszych pisarek z naszego miasta wydała swoją dziesiątą powieść i na tę okoliczność planuje szereg spotkań autorskich. Jedno z nich odbędzie się właśnie na Łasztowni. Zapraszamy już 2 września. Wstęp jest oczywiście wolny!

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kontynuuje cykl spotkań autorskich ze szczecińskimi pisarzami. Już 2 września spotkamy się z Sylwią Trojanowską. Początek o godzinie 18:30. Wstęp jest wolny, a wywiad z twórczynią transmitowany będzie również w mediach społecznościowych. Sylwia Trojanowska to szczecinianka, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, takich jak: trylogia „Sekrety i kłamstwa”, „A gdyby tak…”, „Wigilijna przystań”. Akcję często osadza w Szczecinie i rejonie województwa zachodniopomorskiego. Jest kolekcjonerką chwil, pasjonatką pozytywnego myślenia i… uśmiechu. W Starej Rzeźni Sylwia Trojanowska promować będzie serię „Dobre chwile” w skład której wchodzą „Powiedz mi jak będzie” (premiera 06.05.2020) oraz „Daj nam jeszcze szansę” (premiera 29.07.2020).  – Opowiadają o losach ludzi takich, jak my, z naszymi troskami i radościami, nadziejami i straconymi szansami. Poruszają trudne, czasami bolesne tematy, ale jednocześnie są pełne dobrych chwil i nadziei na lepsze jutro – mówi Sylwia Trojanowska. Pierwszy tom serii został świetnie przyjęty, zyskując miano bestsellera i powieści miesiąca na wielu portalach książkowych.

– W bieżącym roku Czytelnicy mogli zapoznać się z moją nową serią powieści obyczajowych, zatytułowaną „Dobre chwile”. W maju premierę miała „Powiedz mi, jak będzie”, w lipcu „Daj nam jeszcze szansę”. Za subtelnymi tytułami ukryłam niebanalne, niezwykle realne historie, poruszające ważne społecznie tematy: utraty dziecka, adopcji, samotności w codziennym, zaganianym życiu.  Powieści są pełne emocji, bólu i smutku, ale to, co z nich najmocniej przebija, to nadzieja na lepsze jutro, ciepło i dobro. Seria „Dobre chwile” skierowana jest przede wszystkim do Czytelniczek, które cenią powieści obyczajowe pisane życiem i szukają historii z przesłaniem – mówi Sylwia Trojanowska.

–  Czy cieszę się z możliwości bezpośrednich spotkań z czytelniczkami? Uwielbiam spotkania z Czytelnikami i ogromnie żałuję, że okoliczności, w jakich przyszło nam żyć, nie sprzyjały ich organizacji. Cieszę się, że powoli zaczyna się to zmieniać i w harmonogramie wydarzeń kulturalnych pojawiają się spotkania autorskie z pisarzami. Z radością będę w nich uczestniczyć – dodaje szczecińska pisarka.

Wszystkie książki Sylwii Trojanowskiej do nabycia są w Kubryku Literackim działającym w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie 2 września o godzinie 18:30. Wstęp wolny!

Pozostaw komentarz