Walczymy z lękiem i stresem. Motywacyjne wykłady całe wakacje w Starej Rzeźni!

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia od wielu miesięcy współpracuje z Polską Fundacją Przeciwdziałania Uzależnieniom. PFPU ambitnie realizuje już trzeci sezon program zajęć i warsztatów na bulwarach, których celem jest wspieranie pasji młodych ludzi i pokazywanie im jak wartościowo można spędzać czas. W tym roku, w lipcu i w sierpniu w Starej Rzeźni odbywać się będą wykłady motywacyjne. Jak mówi Prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom zmiana w życiu to zmiana myślenia, stąd ważna jest umiejętna walka ze stresem czy lękiem.  Wstęp na wykłady jest bezpłatny, ale ze względu na limitowaną ilość osób, która może wziąć udział w wydarzeniu konieczna jest rejestracja.

 

Co dwa tygodnie w Sali Iluzjon w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Odbywają się wykłady, rozmowy z wykładowcami, coachami, trenerami mentalnymi i osobami pracującymi na co dzień z ludźmi posiadającymi problemy natury osobistej. 0 Wykłady dotyczą tematów około stresu i dotyczą jednostki oraz poprawy jej funkcjonowania w dzisiejszym Świecie. Wykłady są całkowicie bezpłatnie trzeba tylko zarejestrować się i pobrać bezpłatny bilet. Chcemy motywować do zmian, do pozytywnego myślenia, do otwierania się na ludzi. Optymizm i przejście na „jasną stronę mocy” to jest coś, co może zmienić nasze życie – mówi Agnieszka Zalewska, Prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

 

Wykład: Jak wyjść z pętli lęku? dn. 08.07.2020 r.
godzina: 17:30 – 19:00
prowadzony przez Dorotę Kościukiewicz-Markowską

Podczas wykładu dotkniemy kilku zagadnień: szczęścia, trudnych emocji i pasji. – Zbadamy czym jest szczęście według psychologii pozytywnej. Zagłębimy się w zbadanie czym jest strach a czym lęk? Jaki wpływ mają te emocje na nasz dobrostan psychofizyczny? Jak oddziałują na ciało? Czy możemy wyjść z pętli lęku? Jak tego dokonać?  Odpowiemy także na bardzo ważne pytanie w jaki sposób dzięki rozwijaniu pasji możemy dokonać zwrotu w psychice i nastawić się na tworzenie a nie niszczenie?  – mówi Agnieszka Zalewska.

Wykład: „Psychosomatyka a praktyka”

22 lipca o godzinie 17:30

Wykład prowadzony przez psychologa, seksuologa, socjologa Szymona Kucharskiego

– Spodziewamy się dyskusji o nas samych. Naszych planach, rzeczywistości, ograniczeniach, oczekiwaniach. O tym jak nasza psychika, nastrój, przeżywanie codzienności, wpływa na samopoczucie oraz na  to, co nas boli, co nam dolega – zapowiadają organizatorzy. Doświadczenie Szymona Kucharskiego każe przypuszczać, że przed nami pasjonujący wykład, bez tabu i bez tajemnic.

Wykład: „Biohacking stresu”

5 sierpnia 2020. Godzina: 17:30 – 19:00
wykład prowadzony przez Adam Antoszczak

Biohacking to sztuka i nauka zmieniania środowiska wokół i wewnątrz siebie, budując dzięki temu większą kontrolę nad własną biologią. Na tym wykładzie Adam Antoszczak przedstawi czym jest stres z naukowego punktu widzenia, jak objawia się w organizmie i jak możesz tę wiedzę wykorzystać. Poznasz między innymi odpowiedzi na pytania: Jakie są powszechne źródła stresu, o których prawdopodobnie nikt Ci nie powiedział? Jakie są skutki stresu i jak je odwracać? Jak zamienić zły stres na dobry?

Wykład „Jak okiełznać stres?”

19 sierpnia godzina: 17:30 – 19:00

wykład prowadzony przez Agnieszkę Zalewską

 

– Podczas wykładu omawiać będziemy przyczyny powstawania stresu i jego wpływ na nasze zdrowie. Odpowiemy sobie na pytanie czym jest kortyzol i dlaczego powinniśmy go unikać?
Poznamy także podstawowe techniki zarządzania stresem – zapowiada Prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w wykładach w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pozostaw komentarz