Bulwary będą pełne życia – wracają warsztaty organizowane przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom

Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom powraca na bulwary! Rozpoczyna się trzecia już edycja kampanii społecznej „Jasna strona mocy”, której celem jest namawianie mieszkańców Szczecina do dobrych nawyków oraz do spędzania wolnego czasu np. poprzez uprawianie sportu. Jak mówi Agnieszka Zalewska, Prezes PFPU, pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje organizatorom planów działania na bulwarach, choć oczywiście wiele wydarzeń będzie się odbywać w nowym reżimie sanitarnym.

Lista wydarzeń, które zaczynają się już w czerwcu i potrwają do końca sierpnia jest naprawdę bogata. Jak mówi Agnieszka Zalewska z Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom są to rodzaje aktywności, które wyciszają, relaksują, ale i wyzwalają pozytywną energię! Już niebawem będziemy mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach frisbee, gimnastyce słowiańskiej, warsztatach tanecznych z salsy, zajęciach z boku tajskiego czy warsztatach z jogi. Najwięcej będzie inicjatyw tanecznych. Miejscem ulokowania warsztatów będzie Łasztownia, ale nie tylko w obrębie Wyspy Grodzkiej, ale i na bulwarach w okolicach Urzędu Celnego w Szczecinie.

– Pandemia to czas, który doświadczył młodych i starszych. Izolacja, zakaz wchodzenia do lasów, brak kontaktów z ludźmi źle wpływał na nasze psychiczne i fizyczne samopoczucie. Najwięcej ludzi jest poddanych różnego rodzaju chorobom właśnie ze względu na izolację. Dostaliśmy mocno w kość przez to, co się wydarzyło, a do tego stres, który się pojawił mógł spowodować, że to wszystko odbiło się na naszym ciele i na naszej psychice – mówi Agnieszka Zalewska, Prezes Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Zajęcia na bulwarach odbywać się będą niemal siedem dni w tygodniu. Oczywiście wszystkie będą odbywać się według nowych reżimów sanitarnych: – Mamy ogromną dawkę pozytywnej energii i zajęć na bulwarach. Będziemy ponawiać działania dla ducha i dla ciała. Przed nami zajęcia sportowe, ale i wykłady, które będą otwierać nasze głowy i dotyczyć tematu związanego z równowagą emocjonalną, jak radzić sobie ze stresem i z lękiem. Na warsztatach nie zabraknie oczywiście aktywności tanecznych czy sportowych. Chcemy by mieszkańcy rozwijali swoje pasje, odkrywali jak wspaniale można spędzać czas poza domem. Nasz cel to oczywiście pokazywanie „jasnej strony mocy” i to jak wspaniale można spędzać czas bez używek i złych nawyków – mówi Agnieszka Zalewska.

Pozostaw komentarz