Zajęcia taneczne ONLINE w Starej Rzeźni. High Definition Dance Studio proponuje niezwykłe warsztaty

Epidemia koronawirusa w Polsce w znaczący sposób ograniczyła możliwość prowadzenia działalności takim instytucjom jak szkoły tańca czy centra kultury. Ważne jest więc żeby współpracować i szukać pomysłów na współdziałanie w tych trudnych czasach. Jednym z pomysłów jest inicjatywa HD Dance Studio wspierana przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.  – Mniej więcej między 10 a 16 marca wszystkie szkoły tańca w Polsce zamknęły swoje siedziby i zawiesiły zajęcia do odwołania. Szybko natomiast pojawiły się inicjatywy w postaci różnych zajęć online – mówi Michał Bogusławski z HD Dance Studio. Jak wyglądają takie zajęcia?

Program edukacji online jest programem eksperymentalnym, ale jak pokazują pierwsze projekty tego typu – w czasach zarazy każda forma działania, integracji i możliwości spędzenia wspólnie czasu jest pożądana. Szkoły tańca tęsknią za swoimi uczniami, a uczniowie za szkołami tańca i możliwością obywania zajęć i realizowania swoich pasji. Stąd też pomysł przygotowania takich zajęć w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przez High Definition Dance Studio: –  Postanowiliśmy wraz z zespołem uruchomić eksperymentalny tygodniowy program zajęć online. Część instruktorów biorąca udział w projekcie nie ma warunków do poprowadzenia zajęć w domu. Kiedy opublikowałem informację o tym że poniedziałkowe zajęcia online były ostatnimi naszymi  zajęciami przy Wyszyńskiego (byliśmy tam od 2010 roku) już następnego dnia otrzymałem zaproszenie od Agnieszki Górskiej aby w razie potrzeby prowadzić zajęcia w Starej Rzeźni – mówi Michał Bogusławski. – Otrzymaliśmy fantastyczną przestrzeń która dobrze wygląda w kadrze i daje instruktorom większy komfort podczas prowadzenia zajęć do przedniej kamerki telefonu – dodaje instruktor.

– Musimy się wspierać. Wszystkie instytucje kultury i wszystkie organizacje i stowarzyszenia musiały ograniczyć swoją działalność w czasach koronawirusa. Zajęcia taneczne High Definition Dance Studio gwarantują wysoką jakość i dają możliwość realizowania pasji ludziom tańczącym. Jako Stara Rzeźnia nie wahaliśmy się ani momentu by zaangażować się w ten pomysł – mówi Agnieszka Górska, kierownik Starej Rzeźni.

Zajęcia High Definition Dance Studio online odbywają się w ramach relacji na żywo na instagramie. Pierwszy testowy tydzień to dwie lekcje dziennie od poniedziałku do piątku o 17:00 i 19:00. Dostęp na całe 5 dni kosztuje 50 zł, dostęp na jeden dzień to koszt 15 zł.
– Możliwe że program i formuła zajęć  będą ewoluowały. To dla nas coś zupełnie nowego – dodaje Michał Bogusławski.

Więcej szczegółów na Facebooku i Instagramie High Definition Dance Studio.

Pozostaw komentarz