Za nami premiera kalendarza na rzecz schroniska dla zwierząt w Szczecinie. „Piękny gest, który będzie przypominać o czworonożnych potrzebujących”

To był wieczór, który możemy nazwać z pewnością bardzo wzruszającym! W czwartek miała miejsce premiera kalendarza na rok 2020 przygotowanego z myślą o schronisku dla zwierząt w Szczecinie. – Jest to miły gadżet dla osób, które pomagają nam na co dzień. Bardzo nas cieszy takie zainteresowanie kalendarzem, w tym roku udało się zrobić bardzo szczeciński kalendarz, z najpiękniejszymi miejscami Szczecina i z naszymi zwierzakami, które w większości przypadków znalazły już dom. Ten kalendarz będzie przypominać o nas cały rok – mówi Ewa Mrugowska ze Schroniska dla Zwierząt w Szczecinie.

W czwartek w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia obecny był tłum ludzi – to osoby, które planowały zakup niezwykłego kalendarza przygotowanego z myślą o szczecińskim schronisku dla zwierząt, ale i ludzie zaangażowani w jego tworzenie, czyli fotograf Anna Gajdzińska, model Jakub Piotrowski oraz przedstawiciele schroniska dla zwierząt oraz patronującemu wydarzeniu Stowarzyszeniu Progressum. Formuła kalendarza oraz jego bohaterowie – zwierzęta – zyskały same pozytywne opinie. Kalendarz to prezent dla darczyńców schroniska, ale i forma cegiełki na rzecz psów i kotów, które w siedzibie instytucji przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie oczekują na swój dom.

– Co roku Stowarzyszenie Progressum angażuje się we wspieranie podopiecznych schroniska dla zwierząt w Szczecinie. Bardzo nam zależy by przedświąteczna uwaga, zabieganych często mieszkańców naszego miasta zwrócona była także w stronę zwierząt. W poprzednich latach naszą wspólną inicjatywą był bieg Park Run, a w tym roku zrobiliśmy wspólnie z Centrum Kultury Euroregioniu Stara Rzeźnia wystawę zdjęć Pani Anny Gajdzińskiej, które znalazły się w kalendarzu. Każdy przedstawiony w kalendarzu psiak to historia miłości, zwierzęcej miłości, która potrzebuje domu. Mamy nadzieje, że licznie obecni na wernisażu mieszkańcy miasta poczują klimat świąt i będą regularnie wspierać zwierzęta, a może dla jakiegoś psa czy kota znajdą miejsce u siebie w domu? Jestem pewna, że zakupienie kalendarza to piękny gest, który będzie przypominać o czworonożnych potrzebujących – mówi Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum. – Cieszy mnie to bardzo, że na wernisażu byli obecni także właściciele psów z pieskami, Stara Rzeźnia jest otwarta na zwierzaki, co udowadnia co roku podczas targów Pupilove. Jesteśmy instytucją, która pomaga i w której inicjatywy pomocowe zawsze znajdą swoje miejsce. Kalendarz jest wspaniały i jeszcze raz gratuluje wszystkim autorom – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

Kalendarz jest do nabycia w schronisku dla zwierząt. Wystawę można oglądać w Starej Rzeźni do końca roku.

Pozostaw komentarz