Finałowy plener artystyczny już w niedzielę. A za tydzień wystawa w Starej Rzeźni

Było malowanie, fotografowanie, a teraz czas na rysunek – już w niedzielę 4 sierpnia trzecia i ostatnia odsłona wakacyjnej inicjatywy artystki Izy Rewcio oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia czyli Otwartego Pleneru Artystycznego. Zapisy nadal trwają. Pamiętajcie także, że już 11 sierpnia odbędzie się uroczysty wernisaż, który będzie podsumowaniem dotychczasowych trzech plenerów. – Otwarte Plenery Artystyczne były najważniejszą inicjatywą wakacyjną Starej Rzeźni w tym sezonie. Udało się wyjść z murów naszej instytucji i zaprosić mieszkańców miasta do praktycznego poznawania piękna Łasztowni – mówi Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– OPA! Fotografia jest już za nami. Wyjątkowo udane warsztaty prowadzone przez Pawła Kulę. Było słonecznie, wietrznie i wodnie. Uczestnicy mieli okazję sporo się nauczyć i fantastycznie pobawić. Robili luksografię ze znalezionych przedmiotów, używając papieru do cyjanotypii, wykonywali portrety/dyptyki i inspirowali się w swoich zdjęciach wiatrem, słońcem i wodą. Kolejna niedziela to warsztaty rysunkowe. Na nich będziecie się relaksować, uczyć poprzez zabawę i przekonacie, że zwykły długopis i kartka wystarczą do stworzenia świetnego rysunku – zaprasza Iza Rewcio, inicjatorka projektu Otwartych Warsztatów Artystycznych, które odbywają się na Łasztowni.

Warsztaty prowadził Paweł Kula, artysta-fotograf związany między innymi z Akademią Sztuki w Szczecinie. Jakie zadania postawił Paweł przed uczestnikami warsztatów? – Używając papierów do cyjanotypii każdy wykonał małą luksografię, czyli naświetlanie przedmiotów na materiale światłoczułym bez udziału aparatu, a znalezionego przedmiotu. Ten sam przedmiot zostanie sfotografowany przez was na białym tle. Następnie uczestnicy mieli wymyślić trzy słowa. Inspirując się tymi trzema słowami wypisali różne skojarzenia, a następnie wyruszyli na poszukiwanie obrazów pasujących do tych słów. Pasjonująca, artystyczna przygoda, której efekty będzie można zobaczyć już niebawem – mówi artysta.

Ostatni plener artystyczny – poświęcony rysunkowi – będzie mieć miejsce już w niedzielę 4 sierpnia. Początek o godzinie 10.00 przed Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Koszt uczestnictwa w 1 spotkaniu to 25zł /osobę.
UWAGA! Liczba miejsc mocno ograniczona!

Zgłoszenia przyjmujemy:

– telefonicznie: +48 601 887 486 lub +48 91 822 84 09
– email: kamila.walerysiak@csl.eu
– osobiście, wypełniając formularz w księgarni Kubryk Literacki od wt. – nd. Od 12:00 -18:00

Pozostaw komentarz