IV Gryf Tango Maraton już w weekend w Starej Rzeźni

Wielki, taneczny maraton rozpocznie się w piątek wieczorem, a skończy w niedzielę późnym popołudniem. Na parkiecie będzie blisko 200 osób, a rekordziści z poprzednich edycji wytrzymali na parkiecie bez przerwy ponad… 15 godzin. IV edycja Gryf Tango Maratonu w Starej Rzeźni będzie mieć miejsce już w najbliższy weekend. Przed nami mnóstwo tanecznych emocji, w planach jest także kilka wydarzeń otwartych dla wszystkich mieszkańców Szczecina.

Choć trudno w to uwierzyć, to już w najbliższy weekend w Starej Rzeźni odbędzie się czwarta odsłona największego wydarzenia tanecznego w naszym regionie. Gryf Tango Maraton gromadzi pasjonatów tańca dosłownie z całego świata. To zarówno profesjonalni tancerze, nauczyciele jak i amatorzy, którzy kochają taniec i odwiedzają miejsca, w których jest dobra energia i można bez żadnego wstydu oddawać się swojej pasji. Wydarzenie w Szczecinie organizowane jest przez Akademię Tanga Doroty i Adriana Grygierów. Jak mówią organizatorzy tango w Szczecinie ma się bardzo dobrze, a uczestnicy chętnie wracają do naszego miasta: – Bardzo chętnie przyjeżdżają do nas goście z innych stron Polski, ale i z całego świata. Możemy już potwierdzić, że będzie kilka par z Berlina, to miasto jest pełne wspaniale tańczących par. Będą osoby z Kanady, Norwegii, Szwecji, Danii, Białorusi, Wielkiej Brytanii czy nawet z… Emiratów Arabskich. Nawet dla nas jest zaskoczeniem, że ludzie przyjeżdżają z tak odległych zakątków świata, ale usłyszeliśmy, że taniec to jedno, a możliwość zwiedzania pięknego miasta to drugie. Łasztownia pięknie się rozwija, goście będą na pewno zachwyceni kołem Wheel of Szczecin, a także możliwością udziału w rejsach i wydarzeniach na wodzie. Zależy nam na tworzeniu doskonałej atmosfery, opiekujemy się wszystkimi gośćmi, dajemy im okazję do tańca, ale i staramy się by był to czas przyjemny turystycznie – mówi Dorota Grygier.

Wydarzenie zaczyna się w piątek wieczorem, wtedy też rozpocznie się pierwszy taniec, który może trwać… bez przerwy. Organizatorzy nie nakazują i nie sugerują kiedy i ile należy tańczyć: – Maraton Tanga to nie jest konkurs, a taniec dla przyjemności. Jest to spotkanie tangowe, spotkanie znajomych, okazja do nauki, ale przede wszystkim do wypoczynku. W niedzielę o godzinie 12.00 odbędzie się „Rejs tangowy” na statku Dziewanna, wcześniej o 11.30 przy fontannie na Wałach Chrobrego odbędzie się flashmob, gdzie dołączyć do uczestników maratonu będą mogli wszyscy mieszkańcy. Flashmob i rejs to wydarzenia otwarte, na które zapraszamy. Sam taniec w Starej Rzeźni to wydarzenie zamknięte tylko dla zarejestrowanych uczestników – mówi Dorota Grygier.

Jak podkreślają organizatorzy, sukces wydarzenia tkwi nie tylko w tańcu, ale i w muzyce. Podczas całego wydarzenia na scenie Starej Rzeźni zaprezentują się doskonali DJe z całego świata. Nie zabraknie także artystów ze Szczecina. Usłyszymy klasykę tanga, ale i nowoczesne interpretacje znanych utworów. Na IV Gryf Tango Maraton zagrają:

– Rafael Bush – Berlin
– Luca Lambertti Dj – Rzym
– Gabriel Bakke – Bergen
– Malachai Payne – Berlin
– Fernando de Luttis – Kraków
– Joanna Kozłowska – Szczecin

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że w 2020 roku odbędzie się jubileuszowa, rekordowa i pełna niespodzianek edycja wydarzenia.

Pozostaw komentarz