Zastąpił Artura Rojka w zespole Myslovitz. Teraz zagra solo w Starej Rzeźni

To on śpiewał wielki przebój zespołu Snowman „Niezmiennie” i to on zastąpił w zespole Myslovitz Artura Rojka lansując takie przeboje grupy jak „Trzy sny o tym samym” i „Tysiące żurawi”. Michał Kowalonek, tym razem solo, wystąpi we wrześniu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Koncert odbędzie się w piątek 20 września o godzinie 20.00. Bilety w cenie 30 złotych są już dostępne.

Michał Kowalonek to lider poznańskiej grupy Snowman oraz dziecięcej formacji Lumikulu. Od 2012 roku do niedawna był wokalistą grupy Myslovitz. Koncertował z różnymi projektami między innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu czy Berlinie, dzielił scenę z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier i Archive.  – Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. Artysta rusza w krótką solową trasę po małych, kameralnych miejscach. Na tych solowych koncertach zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki, w repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela oraz udzielał. Czy usłyszymy piosenki zespołu Myslovitz? Jestem przekonany, że na pewno te z ich wspólnej płyty „1577”, a czy wcześniejsze? To pewnie będzie niespodzianka, choć po tylu latach wspólnej pracy jestem przekonany, że na pewno artysta ma do nich wielki sentyment – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Ten koncert to będzie luźne, intymne spotkanie „bez spinki”. Wypełnione muzyką i opowieściami. Michał Kowalonek jest artystą rockowym, ale o wielkiej wrażliwości, to rzadkie by rockman potrafił jednocześnie śpiewać tak delikatnie. Koncert w Starej Rzeźni będzie akustyczny, więc możemy spodziewać się wielu wzruszeń, ale i pewnie sporej ilości pozytywnej energii – dodaje Patryk Walczak.

Michał Kowalonek jest jednym z pierwszych ogłoszonych nazwisk, które zaprezentują się jesienią w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia: – Nie chcemy psuć niespodzianek, bo to będzie jesień pełna koncertów, wystaw, spektakli i ciekawych wydarzeń na Łasztowni. Poza Michałem Kowalonkiem we wrześniu zaprezentuje się na pewno Daniel Spaleniak, artystka nominowany do Fryderyków, którego muzykę wykorzystuje HBO czy Netflix. Zainteresowanie koncertem jest tak wielkie, że myślimy o organizacji drugiego koncertu tego samego dnia. Nie czekajcie z zakupem biletów. 13 października wystąpi zespół Lion Shepherd Kamila Haidara, niebawem będą oni suportem legendarnych Scorpionsów. To jest zdecydowanie jedna z najciekawszych gwiazd jaką gościliśmy w historii istnienia Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – dodaje Patryk Walczak. Więcej informacji już wkrótce.

JESIENNE KONCERTY W STAREJ RZEŹNI NA KTÓRE JUŻ DZISIAJ MOŻEMY ZAPROSIĆ:

Michał Kowalonek solo, 20 września o godzinie 20.00

Daniel Spaleniak, 27 września o godzinie 20.00

Lion Shepherd, 13 października o godzinie 19.00

Pozostaw komentarz