Maj w Starej Rzeźni: „Szczyt sezonu wiosennego”

To będzie jeden z najbogatszych w wydarzenia miesięcy w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Na dodatek mnóstwo wydarzeń, na które zaprosimy mieszkańców Szczecina to wydarzenia bezpłatne oraz kontynuacje świetnie przyjętych projektów z lat ubiegłych: – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to zawsze były projekty nowe, często zaskakujące, a także kontynuacje, które zyskały akceptację mieszkańców. Szczególnie zwracam uwagę na wydareznie SR Marketing Trends, które jest naszą majową dumą oraz trzecią już edycję Szwajowej Niedzieli – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– O maju w Starej Rzeźni możemy śmiało powiedzieć, że jest to szczyt sezonu wiosennego na Łasztowni. Zaczynamy wspaniałą wystawą, a tuż po majówce dosłownie wysyp wydarzeń w których warto wziąć udział. Niektóre mogą być zaskakujące jak „Dzień kobiet sukcesu” czy „SR Marketing trends”. W przypadku nasze autorskiej konferencji jest to efekt pracy sporej grupy osób, które postanowiły ściągnąć do Szczecina najlepszych prelegentów z dziedziny marketingu i social mediów. Takiego wydarzenia, takiej dawki praktycznej wiedzy w Szczecinie dawno nie było. My jako Stara Rzeźnia jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy brać udział w przygotowaniu tego wydarzenia i serdecznie zachęcamy by jeszcze się zapisywać, bo zostało kilka miejsc – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Pod kątem wydarzeń artystycznych to kontynuujemy „Szwajową niedzielę”, która przez dwa minione lata cieszyła się wielkim zainteresowaniem.  Gwiazdą wieczoru będzie duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać czyli Dominika Żukowska i Andrzej Korycki. Dzień wcześniej też będzie muzycznie i też będzie żeglarsko, bo już trzeci raz otwieramy artystycznie sezon żeglarski na Łasztowni. Wspaniali artyści, bardzo klimatyczne wydarzenie na które wszystkich zapraszamy – dodaje Patryk Walczak.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kontynuuje także udział w „Dniach skandynawskich”. Odbędzie się także kolejny wykład prof. Jacka Rudnickiego oraz coach Małgorzaty Krawczak. Pod koniec miesiąca kolejny raz zobaczymy spektakl „Wszystko o mężczyznach”, a jeszcze wcześniej, bo 10 maja „Kabaret bez bab” czyli kolejna produkcja przygotowana we współpracy z Fundacją West & Art. W maju w Starej Rzeźni odbędzie się także koncert w ramach festiwalu Szczecin Music Fest: – Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, że Nubya Garcia wystąpi na Łasztowni. To już trzeci w tym roku występ w Starej Rzeźni gwiazdy światowego formatu. Troy Anderson zachwycił w marcu, w kwietniu pełna sala oklaskiwała Sophie Zelmani, a teraz gwiazda, która sprawi, że poczujemy się jak w najlepszym jazzowym klubie na świecie. Serdecznie zapraszamy – dodaje Patryk Walczak.

 

PEŁEN HARMONOGRAM MAJOWYCH WYDARZEŃ CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA:

   

Wystawa Jerzego Józefa Tyszki „Uskrzydlone marzenia”
04.05-21.05.19 / wstęp wolny / wernisaż: 04.05 17:00

Jerzy Tyszko -artysta-malarz; rzeźbiarz i grafik; zasłużony działacz żeglarski PZŻ, instruktor i wieloletni komandor Morskiego Klubu LOK w Węgorzewie, honorowy Obywatel Miasta Węgorzewo.
Prezentowane w Starej Rzeźni prace ujęte są w pięciu kręgach tematycznych: Żaglowce biało-czerwone bandery, Żaglowce historyczne, Dezeta kolebka na głębinie, Piraci nam się śnią, Portrety nieco krzywe. Obrazy wykonane są techniką akwarela plus pastela.

Dzień kobiet sukcesu
08.05.19 / 17:00 / bilety: 70-129 zł

Dzień Kobiet Sukcesu, to pierwsza edycja, która zagości w Szczecinie. Wyjątkowe wydarzenie skierowanego nie tylko do kobiet, ale i mężczyzn, którzy chcą poznać niezwykłe osobowości świata biznesu, urody i rozrywki! To pierwsza edycja, która zagości w Szczecinie.

Czekają na Was spotkania z wyjątkowymi gości wśród których obecni będą
– Monika Banasiak, autorka bestsellerów „Królowa Mafii” „Słowikowa i Masa Twarzą w Twarz” „Słowikowa o więzieniach dla kobiet”
– Maja Pilch, licencjonowany detektyw biura Rutkowski i psycholog współautorka książki „Biznesowe inspiracje Polek na świecie”
– Gwiazdy programu Sanatorium Miłości – Joanna Tunney i Teresa Wąsowicz!
– Ania Szubert, fotografka najpiękniejszych polek, autorka bestsellera „Jak zabiłam swojego raka”
– Joanna Dudziak, szkoleniowiec medycyny estetycznej
– Margareta Owczarz, makijażystka gwiazd.

Podczas imprezy odbędzie się również zbiórka na rzecz fundacji IKAR.

Konferencja SR Marketing Trends 2019
9-10.05.19 / 9:00 / 699 zł

Najważniejsze nazwiska w branży, najciekawsze case’y, najnowsze trendy – 9 i 10 maja Szczecin staje się stolicą polskiego marketingu. Program Marketing Trends 2019 powstał z myślą o przedsiębiorcach rozwijających swoje firmy, pracownikach działów promocji i sprzedaży, osobach zajmujących się budowaniem relacji z klientami oraz wszystkich, których fascynują trendy marketingowe i tajemnice nowoczesnej komunikacji. W ciągu dwóch dni konferencji w Starej Rzeźni przy ulicy Tadeusza Wendy 14 w Szczecinie otrzymają kompendium aktualnej wiedzy, mnóstwo informacji na temat marketingowych narzędzi i rozwiązań gotowych do wykorzystania w firmach od ręki. Więcej informacji na stronie www.marketingtrends.ckesr.pl

Kabaret „Bez baby”
10.05.19 / 20:00 / bilety: 50zł

Kabaret „Bez Baby” w programie: „Kabaretowy Kogel – Mogel, Czyli Wszystko można byle z wolna i ostrożna”. Program składający się z najzabawniejszych polskich skeczów estradowych, scenek, monologów kabaretowych i piosenek, oparty na przeróbkach i adaptacjach tekstów klasyków polskiego kabaretu, nawiązujących do najlepszych czasów kabaretu literackiego, czasów „Zielonego Balonika”, „Morskiego Oka”, Teatru „Qui-pro-quo”… nieco sentymentalne, lecz jakże aktualne do dzisiaj i mocno akcentujące „współczesność” niezasłużenie zapomnianych tekstów. Występują: Sławomir „Krzywy” Krzywiźniak, Marcin „Cinek” Wiśniewski, Adam „Dzidek” Dzieciniak.

Muzyczne otwarcie sezonu żeglarskiego
11.05.19 / 18:00 / wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy wszystkich żeglarzy i fanów muzyki szantowej na niepowtarzalne muzyczne otwarcie sezonu żeglarskiego! Tego wieczoru na scenie zagości zespół The Nierobbers- grupa zrodzona naturalnie podczas wspólnych męskich rejsów kilku kolegów. Poruszają się w klimacie pieśni kubryku, ale również poezji śpiewanej, jak i własnej skromnej twórczości. Niekwestionowaną atrakcją tego wieczoru będzie promocja płyty Jerzego Porębskiego i spotkanie z muzykiem. Zwieńczeniem tego dnia będzie występ zespołu Ryczące Dwudziestki- zespół wypracował nowy styl śpiewania szant, preferując głównie wykonania czysto wokalne z tradycyjnym dla szant rozdziałem partii wokalnych na poszczególne barwy głosu.

Szwajowa niedziela
12.05.19 / 15:00 / wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na dzień poświęcony pamięci znakomitej polskiej pisarki i dziennikarki telewizyjnej Moniki Szwai. urocze popołudnie podczas którego zaprezentowane zostaną reportaże TVP autorstwa Moniki Szwai. Po prezentacjach nastąpią rozmowy z gośćmi związanymi z tematem reportażu oraz osobami ze środowiska autorki. Na zakończenie spotkania zaprosimy na  koncert znakomitego duetu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego którzy już tradycyjnie zachwycą wszystkich swoimi aranżacjami i wspaniałą kreacją muzyczną. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa, na której zostaną zaprezentowane okładki książek Moniki Szwaji. Prowadzenie: Marek Szurawski.

Wykład Małgorzaty Krawczak „Od bojaźliwego do odważnego, czyli odważnie o porażkach.”
14.05.19 / 18:00 / wstęp wolny

Odwaga nie jest brakiem strachu. Odwaga to działanie pomimo strachu, by poczuć w sobie to, o czym marzy każdy człowiek – by być wolnym od … I tu lista jest długa. Ludzie odważni odczuwają strach i nader rzadko czują lęk. Ludzie bojaźliwi nader rzadko czują strach i zawsze odczuwają lęk. Cechy człowieka odważnego od cech człowieka bojaźliwego różnią się tylko skalą natężenia.  Ludzie bojaźliwi mają wiele powodów, by czegoś nie robić. Ludzie odważni zawsze znajdą sposób, by coś zrobić. Powody czy sposoby – jak jest u Ciebie?

Dni Skandynawskie
16 – 18.05.19 / 18:00 / wstęp wolny

Kochani, to już kolejny raz kiedy Skandynawia wita do Starej Rzeźni! W poprzednich latach czynnie braliśmy udział w licznych inicjatywach wspierających i szerzących świadomość o Skandynawii. Z tego powodu, kolejny raz pragniemy zorganizować i zaprosić na Dni Skandynawskie. Dzieli nas jedynie kilka godzin podróży promem, a dalej nie do końca wiemy jak ciekawe zakątki kryje ta kraina i jak wiele na co dzień stamtąd czerpiemy. Podczas Dni Skandynawskich pragniemy, aby w Starej Rzeźni atrakcje trafiły do całych rodzin. Więcej informacji w dołączonej ulotce.

Koncert w ramach Szczecin Music Fest Nubya Garcia
18.05.19 / 20:00 / bilety: 79-89 zł

Nubya Garcia to jedno z najważniejszych nazwisk tej sceny, obok m.in. Ezra Collective, Alfa Mist czy saksofonisty Shabaki Hutchingsa (Sons of Kemet). Artystka jest zdobywczynią prestiżowej nagrody „Breakthrough Act of the Year” przyznawanej przez legendarną londyńską stację Jazz FM. Oprócz prowadzenia własnego zespołu Nubya wspiera swoim udziałem zespoły Nerija, Maisha i grupę Joe Armon-Jonesa. Artystka związana jest ze środowiskiem skupionym wokół Brownswood Records i Gillesa Petersona, jednego z najsłynniejszych dziennikarzy muzycznych i promotorów jazzu na świecie.

Targi akcesoriów dla zwierząt „Pupilove”
19.05.19 / 11:00 / wstęp wolny

Podczas PupiLovych Targów macie możliwość spotkać się bezpośrednio z wieloma małymi producentami niezwykłych akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski. Są to wyroby niszowe, często ręcznie wytwarzane, najwyższej jakości, których nie znajdziecie w zwykłych sklepach. Dodatkowym atutem jest to, że każdą rzecz możecie obejrzeć, dotknąć, przymierzyć i kupić, a nasi wystawcy chętnie służą Wam radą i pomocą w doborze produktów najodpowiedniejszych dla Waszego Pupila. Wstęp na targi dla zwiedzających jest bezpłatny, a przyprowadzone przez właścicieli czworonogi będą mile widziane.

Wykład Jacka Rudnickiego
21.05.19 / 20:00 / wstęp wolny

Spektakl „Wszystko o mężczyznach”
28.05.19 / 19:00 / bilety: 29/39 zł
31.05.19 / 17:00 / bilety: 29/39 zł – ostatni pokaz!

Trzech wspaniałych szczecińskich aktorów: Adam Dzieciniak, Wiesław Lewoc i Sławomir Kołakowski, występują w sztuce popularnego chorwackiego pisarza i dramaturga Miro Gavrana „Wszystko o mężczyznach”. Bycie mężczyzną to ciężka i żmudna droga, którą osłodzić może szczery śmiech publiczności. Fabuła tego zabawnego spektaklu oparta jest na relacjach pomiędzy mężczyznami. Pełna emocji akcja zapewni widzom doskonałą rozrywkę i pobudzi wyobraźnię.

Pozostaw komentarz